Tanie bilety lotnicze - zafunduj sobie wypoczynek w niskich cenach!

Krótkie city break w górach? Zarezerwuj połączenia lotnicze w okazyjnych cenach!

Lubisz częste podróże? Bądź na bieżąco z naszą sekcją okazji - proponujemy najciekawsze promocje na tanie loty!

Rzym? Londyn? Budapeszt? Sprawdź, co warto zwiedzić i zarezerwuj bilet tanimi liniami lotniczymi!

Tani lot samolotem na krótki wypoczynek? Bądź na bieżąco z naszym blogiem i sprawdź, kiedy najlepiej rezerwować bilet!

Urlop w ciepłych krajach? Czemu by nie wybrać miesięcy zimowych! Sprawdź atrakcyjne oferty last minute tanich lotów!

Okazje / promocje

Blog

Live for the moment

Tanie bilety lotnicze – tanie loty w okazyjnych cenach!

Myśląc o podróży wakacyjnej, na myśl przychodzi nam wiele możliwości i destynacji. Możemy zostać w kraju, wybrać się do innego kraju europejskiego lub zorganizować wyprawę na inny kontynent. Opcją dla osób mających mniej czasu jest city break, czyli tanie loty na krótkie wyjazdy weekendowe. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę wybrane punkty, a otrzymamy wiele połączeń tanich linii lotniczych. Zostaje tylko rezerwacja biletów lotniczych! Sam pobyt wakacyjny to czas relaksu i beztroskiej rozrywki, jednak zanim do niego dojdzie, musimy wykazać się dobrą organizacją i wyszukać najlepsze oferty tanich biletów lotniczych. Aby to ułatwić, tworzymy stronę z tanimi lotami i biletami lotniczymi do Londynu, tanimi lotami do Barcelony, biletami lotniczymi do Rzymu czy tanimi biletami lotniczymi do Wenecji w okazyjnych cenach przewoźników tanich linii lotniczych takich, jak Wizzair czy Ryanair.

Jak szukać tanich lotów? Rezerwacja tanich biletów lotniczych

Każdy, kto kiedykolwiek szukał tanich biletów lotniczych wie, że znalezienie korzystnego połączenia lotniczego i rezerwacja tanich biletów lotniczych wymaga właściwej strategii. Najtańsze ceny połączeń lotniczych możemy znaleźć zazwyczaj kilka miesięcy przed zaplanowanym wylotem. Oczywiście możemy liczyć na tanie loty last minute, jednak jest to dobra opcja głównie dla osób spontanicznych, które nie planują z wyprzedzeniem wakacji i nie rezerwują noclegów, które są oblegane i mogą być później niedostępne. Warto korzystać z wyszukiwarek tanich lotów, które często mają atrakcyjne promocje lub proponują nam obecnie najbardziej opłacalne oferty – tanie linie lotnicze Ryanair i Wizzair proponują sezonowe obniżki i tanie bilety lotnicze na bezpośrednie połączenia lotnicze za grosze!

Sposobem na szukanie tanich lotów jest również wybór odpowiedniego dnia na rezerwację tanich biletów lotniczych. Sprawdzony jest fakt, że nie opłaca się rezerwowanie biletów lotniczych w weekendy, zwłaszcza w niedziele. Ceny tanich lotów, jak i tanich hoteli, podlegają sporym fluktuacjom i zostają podwyższone wtedy, kiedy najwięcej osób ma czas na poszukiwania podróży i rezerwację tanich biletów. Najlepszą porą na wyszukiwanie tanich lotów jest czas poranny w tygodniu. Cenną poradą jest szukanie biletu lotniczego w pierwszej kolejności – może się okazać, że różnica między cenami w kolejnych po sobie dniach jest znacząca, a cena wylotu tanich lotów w poniedziałek różni się od wylotu tanich lotów w niedzielę o kilkaset złotych. Zadbaj zatem najpierw o rezerwację biletów i miejsca w samolocie, a później noclegu dostosowanego do terminów przylotu i wylotu na bilecie lotniczym. Kiedy szukasz w wyszukiwarce taniego lotu na spontaniczny wyjazd na city break, najciekawsze tanie loty i najtańsze połączenia lotnicze możesz znaleźć nawet dzień wcześniej – wtedy tanie linie lotnicze Wizzair i Ryanair chcą po prostu zapełnić wszystkie miejsca w samolocie i znacząco obniżają ceny – tym sposobem my znajdujemy tanie loty. Jest to jednak pewne ryzyko, bo możesz nie znaleźć tylu miejsc, ile potrzebujesz na rezerwację biletów lotniczych – to idealna opcja dla singli lub par otwartych na różne, nieprzewidywalne destynacje tanich lotów i na krótkie wyjazdy weekendowe.

Jak oszczędzić na bilecie lotniczym? Tanie linie lotnicze

Istnieje około 5tys. linii lotniczych na świecie. Większość z nas zna głównie te największe i najbardziej cenione, jak Qatar Airways, American Airlines, Emirates czy KLM Royal Dutch Airlines. Szukając tanich biletów lotniczych w wyszukiwarce, warto zapoznać się z ofertą tanich linii lotniczych, czyli przewoźników niskobudżetowych, którzy oferują wyjątkowo tanie loty, np. Wizzair czy Ryanair. Niskie koszty podróży samolotem i możliwość rezerwacji tanich biletów lotniczych związane są z różnorodnymi czynnikami, m.in.:

 • korzystanie z tańszych w obsłudze lotnisk, często oddalonych od miast
 • brak bezpłatnych posiłków i napojów
 • brak dostępu do gazet, filmów i innych multimediów
 • brak pełnej obsługi bagażu
 • większe ograniczenia bagażowe czy dopłaty do bagażu
 • minimum personelu na pokładzie samolotu podczas tanich lotów
 • ograniczony czas pobytu na lotnisku
 • większe zagęszczenie miejsc siedzących i mniejsza przestrzeń pomiędzy nimi
 • bezpośrednia sprzedaż biletów przez Internet ograniczyła koszty dystrybucji
 • ilością dostępnych miejsc w momencie zakupu tanich biletów lotniczych.

Badania nad działalnością tanich linii lotniczych a standardowych przewoźników wskazują, że tanie linie lotnicze są w stanie obniżyć koszty podróży tanimi lotami nawet do 60%. Nie wszystkim z nich udaje się jednak wypracować zyski, niekiedy nawet kończąc rok na stratach.

Tanie linie lotnicze przynoszą wiele korzyści dla konsumentów, bo oprócz oferowania tanich lotów i atrakcyjnych połączeń lotniczych, są też konkurencją dla tradycyjnych linii lotniczych, które musiały dostosować pewne swoje działania i sporządzić alternatywne oferty podróży dla klientów. Tanie linie lotnicze popularne w Europie to m.in. Ryanair, Wizz Air, easyJet, Eurowings czy Norwegian. Wszystkich tych przewoźników tanich lotów zawiera nasza wyszukiwarka tanich połączeń lotniczych, która proponuje najtańsze rezerwacje biletów lotniczych i najbardziej trafne opcje podróży. Tanie linie lotnicze są idealnym wyborem dla krótkich wyjazdów weekendowych, żeby nasz „city break” był przyjemną, niskobudżetową i udaną podróżą, gdzie oszczędności dzięki tanim połączeniom lotniczym można przeznaczyć na przyjemności i zwiedzanie.

Gdzie szukać tanich biletów lotniczych?

Zapewne każdemu z nas zależy, aby niepotrzebnie nie przepłacać i znaleźć korzystną cenowo promocję połączenia lotniczego. Każda oszczędność się liczy w rezerwacji biletów lotniczych, zwłaszcza, kiedy chodzi o wakacyjną wycieczkę, gdzie pieniądze można przeznaczyć na fakultatywne rozrywki. Trzeba jednak włożyć odrobinę wysiłku w te rezerwację tanich biletów i regularnie śledzić promocje na tanie loty. Jedną z możliwości jest obserwowanie ofert na stronach wybranych tanich linii lotniczych (Ryanair, Wizzair) czy dołączyć do ich newslettera. Nie jest to jednak optymalne rozwiązanie, bo możemy pominąć tanie bilety połączeń lotniczych innych linii lotniczych w danym terminie.

Popularną obecnie opcją jest również tworzenie społeczności podróżników na forach tematycznych czy grupach na Facebooku. Zapaleni globtroterzy często dzielą się godnymi uwagi, wyjątkowymi ofertami tanich lotów i wskazówkami podróży oraz rezerwacji tanich biletów lotniczych, dzięki czemu bez wysiłku możemy skorzystać z ich podpowiedzi. Dzielą się swoim bezcennym doświadczeniem z dłuższych podróży, jak i z krótkich city break, opisując szczegółowo tanie loty, lotniska, hotele, bagaż, odprawę i optymalny sposób dotarcia do najciekawszych atrakcji, jak również promocje na połączenia lotnicze i wartościowe wyszukiwarki tanich linii lotniczych. Codziennie wstawiane są propozycje rezerwacji tanich lotów za pół darmo, np. połączenie lotnicze Ryanair z Gdańska do Kopenhagi w dwie strony za 90zł czy podróż tanimi liniami lotniczymi Wizzair w czerwcu z Katowic do Dubaju w jedną stronę za 169zł! To są tanie loty! Nie są to jednak zawsze nasze wymarzone kierunki podróży, których aktualnie poszukujemy, dlatego w tym wypadku to kwestia przypadku i rozwiązanie dla osób bez konkretnie obranych destynacji tanich lotów.

Najtrafniejszą metodą, zindywidualizowaną, szybką i precyzyjną, jest skorzystanie z wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych. Tworzy ona zestawienia informacji o tanich lotach z wielu źródeł od różnorodnych przewoźników, m.in. Wizzair czy Ryanair i w jednym miejscu możemy je łatwo porównać i rezerwować tanie bilety z najlepszych ofert. Co więcej, w rezerwacji biletów lotniczych w wyszukiwarce mamy możliwość dostosowania wielu zmiennych, np. miejsca przylotu i wylotu czyli konkretnego lotniska, daty wylotu i przylotu, liczby pasażerów, klasy, bagażu, odprawy online, biletu lotniczego w jedną lub w obie strony i innych. Często też możemy podczas rezerwacji biletów w wyszukiwarce tanich lotów możemy znaleźć najbardziej polecane obecnie promocje na podróże i najchętniej wybierane przez innych użytkowników, jak np. tanie loty do Londynu, bilety lotnicze do Rzymu czy połączenie lotnicze Warszawa-Oslo. Tanie linie lotnicze oferują oczywiście bezpośrednią sprzedaż biletów lotniczych na podróż na swoich oficjalnych stronach, warto więc poszukiwać połączeń lotniczych kompleksowo, w różnych źródłach.

Rezerwacja tanich biletów lotniczych - na co zwrócić szczególną uwagę?

 • Najważniejszym i pierwszym kryterium, które przychodzi nam na myśl, jest wymiar i waga bagażu. Każda linia lotnicza rządzi się swoimi prawami, więc warto upewnić się, jakie są standardy w wybranym przez nas przewoźniku w tanich lotach. Dla przykładu, Wizzair i Ryanair mają podobne wymiary, jednak nawet parę centymetrów może zmusić nas do dopłaty. Trzeba zapoznać się z wymiarami walizki kabinowej i jej wagą przy rezerwacji biletów lotniczych – zazwyczaj jest to od 8 do 10kg.
 • Warto również śledzić promocje czy subskrybować newslettery z ofertami biletów lotniczych tanich linii lotniczych – możemy dostawać informacje mailowe o zmianie ceny biletu czy ofercie typu 2 w cenie 1. Istnieją również regularne zniżki na rezerwacje tanich biletów lotniczych, jak np. szalona środa w LOT.
 • Dobrze też jest wiedzieć, że tanie linie lotnicze nie zapewniają rekompensaty w razie spóźnienia na inny samolot, na który bilet lotniczy mieliśmy zarezerwowany i którym mieliśmy kontynuować podróż. Co więcej, w awaryjnych przypadkach regulamin takich linii lotniczych pozwala na lądowanie na dowolnym lotnisku w danym kraju, bez obowiązku dostarczenia pasażera na właściwe lotnisko – tanie ryzyko należy przyjąć przy tanich biletach.
 • Jeśli nie chcesz znajdować się w największym tłumie i chcesz oszczędzić na rezerwacji biletów lotniczych, wybierz mniejsze lotniska. Zazwyczaj nie są tak zatłoczone jak te w dużych miastach, a bilety lotnicze mogą być wyraźnie tańsze. Minusem jest, że zazwyczaj oferta jest mniejsza i obsługują one tylko wybrane, tanie loty.
 • Alternatywą do bezpośrednich lotów są loty z przesiadkami. Są to zazwyczaj tanie loty o obniżonej cenie i jeśli nie boisz się przesiadek i przedkładasz niższą cenę nad pewną wygodę, to warto spróbować! W tanich lotach liczy się nasza elastyczność – my dostosowujemy się do danej oferty tanich biletów, dostając w zamian niską cenę biletów lotniczych. Przykładem jest lot do Kanady przez Niemcy czy lot do Dubaju przez Budapeszt.
 • Przyglądałeś się kiedyś uważnie biletowi lotniczemu? Jeśli nie, to dobry moment, żeby spojrzeć wnikliwiej. Przed lotem, szczególnie do Stanów Zjednoczonych, możemy znaleźć na bilecie lotniczym symbol SSSS. Oznacza on poboczną przesiewową kontrolę bezpieczeństwa (ang. Secondary Security Screening Selection), czyli nieszczęśliwy traf wybrania nas na dodatkową kontrolę. Większość takich procedur typowana jest losowo, jednak powodem może być także niepewna przeszłość pasażera lub kraj pochodzenia. Takie biletu nie można wówczas wydrukować w domu i trzeba go odebrać na lotnisku.
 • Warto sprawdzić, czy portal, na którym kupujemy tanie bilety lotnicze, posiada akredytacje IATA, która gwarantuje standardy międzynarodowe. Świadczy to też o działaniu w imieniu światowych przewoźników i gwarantuje wysoką jakość usług przy rezerwacji biletów lotniczych.
 • Jeśli zdecydujesz się na zakup biletu lotniczego z elastycznymi terminami, sprawdź dokładnie zasady jego działania. Każda linia lotnicza określa swój regulamin odnośnie ilości zmian, terminu modyfikacji czy ewentualne dodatkowe dopłaty w ramach takiej rezerwacji biletów.
 • Monitoruj ceny biletów lotniczych systematycznie – potrafią się zmieniać w zawrotnym tempie! Spróbuj rano wyrobić sobie nawyk sprawdzania tanich biletów na wymarzony wyjazd w wyszukiwarce tanich lotów. Rezerwacja biletów lotniczych w okazyjnych cenach wymaga nieco wysiłku!
 • Zmieniaj linie lotnicze i wyszukiwarki – nie skupiaj się na tym, aby rezerwować bilet lotniczy na podróż na jednej stronie czy w tej samej linii lotniczej. Często okazuje się, że takie bilety lotnicze kupione osobno wychodzą taniej niż te zakupione za jednym razem.
 • Ceny tanich biletów sprawdzaj dla jednej osoby – zauważalna jest tendencja zawyżania cen biletów lotniczych, kiedy szuka się ich dla dwóch lub więcej osób. Upewnij się, że cena połączenia lotniczego za osobę jest taka sama, szukając pojedynczo, jak i dla grupy.
 • Po rezerwacji biletu lotniczego postaraj się dokonać odprawy online, aby zaoszczędzić czas na lotnisku i mieć więcej czasu podczas city break.
 • Poszukuj hoteli na różnych wyszukiwarkach lotów i sprawdzaj ceny systematycznie – zmieniają się one równie dynamicznie, co połączenia lotnicze tanich linii lotniczych. Koniecznie zapoznaj się z opiniami hotelu przed jego wyborem i sprawdź, jak daleko znajduje się od centrum i od lotniska.

Jak sprawić, żeby tanie loty były jeszcze tańsze?

Rezerwacja taniego biletu lotniczego w wyszukiwarce lotów to nie koniec działań, na których możemy oszczędzić przy podróży. Tanie linie lotnicze Ryanair czy Wizzair oferują tak atrakcyjne ceny tanich lotów, gdyż zawężają gamę usług zazwyczaj zawartych w tradycyjnych lotach, czyniąc je odpłatnymi. Warto zatem powstrzymać się od jakichkolwiek zakupów na pokładzie samolotu. Co jeszcze możemy zrobić, aby zaoszczędzić na podróży tanimi liniami lotniczymi?

 • Zabrać własne jedzenie – posiłki w samolocie nie są ani zdrowe, ani tanie. Dlaczego by więc nie wziąć zdrowszej i domowej opcji na podróż tanim lotem?
 • Jeśli nie wybierasz się na długie wczasy, postaraj się zmieścić wszystkie swoje rzeczy w bagaż podręczny. W tanich lotach każdy bagaż nadprogramowy może kosztować więcej niż sam bilet.
 • Nie zmieniaj zarezerwowanego miejsca – jeśli nie zależy Ci na żadnym konkretnym miejscu, nie zmieniaj go podczas rezerwacji tanich biletów lotniczych. Taka modyfikacja też może sporo kosztować.

Pozycjonowanie lokalne