HOME / Porady / Urlop połączony z pracą? To możliwe podczas workation!
Urlop połączony z pracą? To możliwe podczas workation!

Urlop połączony z pracą? To możliwe podczas workation!

Co to jest workation? Czyli jak połączyć pracę z urlopem

Wyobraź sobie to: jesteś zalogowany na swoim laptopie, odpowiadasz na e-maile, jesteś dostępny na spotkaniach online przez prawie 8 godzin dziennie, jednak Twoje otoczenie jest inne niż zwykle. Kiedy patrzysz nad laptopa, nie widzisz swojego biura ani pokoju w domu, ale palmy, leżaki lub, jeśli ktoś woli, nawet ośnieżone góry.

Kiedy wstajesz na chwilę, aby trochę rozciągnąć swoje ciało po kilkugodzinnej ciągłej pracy, wychodzisz na balkon z kubkiem kawy i cieszysz się lekką bryzą nowego miejsca owiewającą Twoją twarz. A kiedy kończysz pracę na cały dzień, odświeżasz się i wychodzisz na ulice, aby rozerwać się i poznać okolicę.

Kusząca i obiecująca wizja? Właśnie tego teraz potrzebujesz?

workation

Doskonale Cię rozumiemy! Więc jak można to zrobić? Wystarczy połączyć pracę zdalną z wakacyjnym wyjazdem, dzięki czemu połączymy przyjemne z pożytecznym i będziemy w stanie zobaczyć więcej ciekawych miejsc w ciągu roku. Oto koncepcja workation!

Jak wybrać cel podróży - na co zwrócić uwagę?

Wybór miejsca docelowego dla pracy jest nieco inny niż wybór miejsca docelowego na normalne wakacje. W jaki sposób? Warto upewnić się, że na miejscu będzie dostępne darmowe Wi-Fi i szybki, niezawodny Internet. Jeśli będzie to hotel, lepiej wybrać mniejszy i zwrócić uwagę, czy nie jest polecany dla rodzin z dziećmi - nie chcemy mieć hałasu podczas spotkań online. Najlepszymi miejscami na wakacje połączone z pracą są też lokalizacje blisko centrum, gdzie po pracy możemy szybko dotrzeć do atrakcji i rozrywek. Mile widziana jest też prywatna plaża i basen - nikt nie ma czasu ani możliwości na wędrówki na odległe plaże, kiedy jednak nadal trzeba popracować. Niemałe znaczenie ma również jedzenie na miejscu, dostępne najlepiej w pakiecie all-inclusive. W przerwie na lunch uda się bez problemu szybko coś zjeść!

wakacje w pracy

Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę podczas pandemii?

Choć dzięki przeniesieniu wielu biur na pracę zdalną i poszerzeniu możliwości pracy, musimy również wziąć pod uwagę bezpieczeństwo swoje i innych. Zanim zdecydujesz się na miejsce na workation, sprawdź sytuację pandemiczną w miejscu docelowym i zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi kwarantanny, szczepień i innymi przepisami dotyczącymi podróży w czasach koronawirusa. Przed dokonaniem rezerwacji dokładnie sprawdź, które zakwaterowanie najbardziej Ci odpowiada, biorąc pod uwagę Twoje wymagania w pracy i obowiązujące protokoły bezpieczeństwa. Sprawdź listę najlepszych hoteli w swoich ulubionych miejscach, aby dokonać wyboru. I nie zapomnij spakować wszystkich niezbędnych rzeczy związanych z pandemią, takich jak środki odkażające i chusteczki. Na koniec upewnij się, że wybrana destynacja jest otwarta dla turystów, żeby uniknąć bezsensownego siedzenia w zamknięciu.

podróże w pandemii

Poproś o pozwolenie w pracy odpowiednio wcześniej

Praca zdalna nie jest już rzadkością. Porozmawiaj więc z przełożonym w pracy i podaj uzasadniony powód, dla którego chciałbyś pracować zdalnie przez kilka dni, jeśli masz taką możliwość. Tutaj warto dodać, że wyjechałbyś przy okazji na kilka dni do innego miasta/ kraju. Wyjaśnieniem może być np. argument, że musisz odświeżyć głowę i potrzebujesz zmiany miejsca, aby pracować wydajnie. Pracodawcy są teraz bardziej niż kiedykolwiek otwarci i wyrozumiali oraz mają większe zaufanie wobec swoich pracowników w zakresie pracy zdalnej.

Wyznaczać granice, ustal zasady

Wyznacz sobie wyraźne granice. Nie próbuj przepracowywać się, aby udowodnić swoją produktywność i nie pozwól, aby cały relaks przeszkodził Ci w pracy. Kluczem jest znalezienie właściwej równowagi - złotego środka, zarówno na workation, jak i w pracy z domu. Zarezerwuj konkretne pory na pracę i wypoczynek. Poinformuj swoje biuro, kiedy i jak długo będziesz pracować, i wyjaśnij znajomym i rodzinie, że będziesz dostępny dopiero po godzinach pracy. To tylko znacznie ułatwi ci życie. W końcu jesteś w pracy!

tanie loty workation

I na koniec - bądź produktywny, ale nie zapomnij o zabawie!


<< POWRÓT

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: ufrz

Pozycjonowanie lokalne