HOME / Porady / Grecka wyspa wprowadza godzinę policyjną i ogranicza rozrywki dla turystów
Grecka wyspa wprowadza godzinę policyjną i ogranicza rozrywki dla turystów

Grecka wyspa wprowadza godzinę policyjną i ogranicza rozrywki dla turystów

W Mykonos nie posłuchamy już muzyki w mieście. Co jeszcze się zmieni przez nowe wakacyjne restrykcje?

Turyści planujący wybrać się w te wakacje na grecką wyspę Mykonos, powinni to jeszcze raz przemyśleć. Wprowadzono tam nowe restrykcje, które skutecznie zniechęcają odwiedzających - mogą mieć istotny wpływ na jakość spędzanego tam czasu.

  • Od 17 lipca władze podjęły decyzję o wprowadzeniu godziny policyjnej na wyspie Mykonos (od 1.00 w nocy do 6.00 rano).
  • Oprócz zakazu organizowania dyskotek zabroniono także odtwarzania muzyki w barach, kawiarniach czy restauracjach. Ma to zapobiec interakcjom pomiędzy gośćmi obiektów gastronomicznych. W całej Grecji za organizowanie prywatnych zgromadzeń z udziałem więcej niż 20 osób nadal grozi do 200 tys. euro grzywny.
  • Ta sytuacja ma odzwierciedlenie w nastroju gości, którzy są niezadowoleni z pobytu i mówią o straconych pieniądzach oraz narzekają na obecną sytuację pandemiczną w Grecji.

Wakacje w Grecji - czy obowiązuje kwarantanna?

Aby wjechać do Grecji, niezbędne jest okazanie certyfikatu covidowego dowodzącego, że jest się osobą w pełni zaszczepioną przeciw COVID-19 lub wykonanie testu i posiadanie negatywnego wyniku czy zaświadczenie o byciu ozdrowieńcem.

Wstęp do wielu miejsc wewnątrz budynków, np. restauracji, barów czy kin, jest od piątku możliwy tylko za okazaniem zaświadczenia o szczepieniu lub negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, nie starszego niż sprzed trzech dni.


<< POWRÓT

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: dawz

Pozycjonowanie lokalne