HOME / Porady / Boisz się latać? To oficjalnie najbezpieczniejsze linie lotnicze na świecie
Boisz się latać? To oficjalnie najbezpieczniejsze linie lotnicze na świecie

Boisz się latać? To oficjalnie najbezpieczniejsze linie lotnicze na świecie

Podczas gdy wielu z nas straciło ostatnie wakacje z powodu pandemii, 2022 może być rokiem, w którym wyloty za granicę na wakacje znowu staną się normą.


Jeśli jednak zawsze bałeś się latać samolotem lub przerwa w lataniu sprawiła, że czujesz się bardziej nerwowo niż zwykle, rezerwacja w jednej z tych linii lotniczych może Cię uspokoić.

AirlineRatings.com przeanalizowało 385 różnych firm zajmujących się podróżami lotniczymi, aby znaleźć 20 najbezpieczniejszych na świecie. W osobnej ankiecie zebrali również 10 najlepszych tanich linii lotniczych. Więc niezależnie od tego, czy lecisz pierwszą klasą, czy ekonomiczną, będziesz wiedział, że jesteś w dobrych rękach.

Aby ustalić 20 najlepszych, AirlineRatings.com przyjrzało się wielu czynnikom, w tym zapisom poważnych incydentów z ostatnich dwóch lat, audytom rządowym, wiekowi floty i oczywiście protokołom bezpieczeństwa COVID-19.

Którą linią lotniczą najbezpieczniej latać w 2022 roku?

Air New Zealand (nowozelandzkie narodowe linie lotnicze z siedzibą w Auckland) znalazła się na szczycie tabeli dzięki szeregowi ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa, które wprowadziła od czasu ostatniego raportu, w tym dzięki monitorowaniu w czasie rzeczywistym silników samolotów i nowemu systemowi nawigacji lotniczej. Linia ma również bardzo młodą flotę – średni wiek jej samolotów to zaledwie 6,8 lat.

W ankiecie uwzględniono również, że linia lotnicza działa w trudnych warunkach pogodowych, a także w odległych środowiskach.

„Air New Zealand z wielką pokorą przyjmuje to wyróżnienie, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysokie standardy bezpieczeństwa, jakich przestrzega branża lotnicza. Jesteśmy w dobrym towarzystwie i wielkie gratulacje dla wszystkich linii lotniczych na liście” – powiedział AirlineRatings.com dyrektor generalny Air New Zealand, Greg Foran.

„Obietnica Air New Zealand polega na dalszym rozwijaniu manaaki (opieki). W tym celu musimy dalej rozwijać nasze podejście do bezpieczeństwa. Dla nas bezpieczeństwo zawsze jest najważniejsze. Chcemy, aby każdego dnia wszyscy bezpiecznie wracali do domu”.

Jakie inne linie lotnicze znalazły się w pierwszej dwudziestce?

Qantas, flagowa linia lotnicza Australii, straciła pierwsze miejsce w rankingu z powodu incydentu na lotnisku w Perth w 2018 roku. Raport z jego szczegółami został złożony dopiero w 2020 r., co oznacza, że wpłynął on na ranking bezpieczeństwa w 2021 r., a Qantas spadł na siódme miejsce.

Etihad Airways ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zajmuje drugie miejsce, a Qatar Airways zajmuje trzecie miejsce. Reszta 20 najlepszych to:

4. Singapore Airlines

5. TAP Air Portugal

6. SAS

7. Qantas

8. Alaska Airlines

9. EVA Air

10. Virgin Australia/Atlantic

11. Cathay Pacific Airways

12. Hawaiian Airlines

13. American Airlines

14. Lufthansa/Swiss Group

15. Finnair

16. Air France/KLM Group

17. British Airways

18. Delta Air Lines

19. United Airlines

20. Emirates

Jakie są najbezpieczniejsze tanie linie lotnicze w 2022 roku?

Witryna rankingowa wybrała również dziesięć najbezpieczniejszych tanich linii lotniczych dla podróżnych. Chociaż nie są one sklasyfikowane w określonej kolejności, są to najbezpieczniejsze tanie linie lotnicze do latania w tym roku:

Allegiant, easyJet, Frontier, Jetstar Group, Jetblue, Ryanair, Vietjet, Volaris, Westjet i Wizz.

A jeśli myśl o lataniu nadal Cię stresuje, pamiętaj, że podróż samolotem jest uważana za najbezpieczniejszą formę podróży na duże odległości. Według IATA w 2018 roku na ponad 46 milionach lotów bezpiecznie przeleciało 4,3 miliarda pasażerów.


<< POWRÓT

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: hjnz

Pozycjonowanie lokalne