HOME / Porady / Najdłuższa na świecie podróż koleją - ile będzie kosztować?
Najdłuższa na świecie podróż koleją - ile będzie kosztować?

Najdłuższa na świecie podróż koleją - ile będzie kosztować?

Trasa kolejowa z Portugalii do Singapuru może być najdłuższą podróżą pociągiem na świecie. Ile będzie kosztować?

Otwarcie nowej linii kolejowej w Laosie stworzyło właśnie najdłuższą ciągłą podróż pociągiem na świecie.
Podróżując z Lagos w południowej Portugalii do Singapuru, przejedziesz przez Paryż, Moskwę i Pekin. Eksperci szacują, że przy 18 755 km ukończenie całej podróży zajmie 21 dni.
Hipotetyczna trasa została obliczona przez miłośników pociągów na Reddit z pomocą eksperta kolejowego Marka Smitha z seat61.com.
Do tej pory ciągła podróż pociągiem na tej trasie kończyłaby się w Wietnamie i miała około 16 898 km. Aby następnie udać się do Singapuru, pasażerowie musieliby złapać autobus z Sajgonu przez Kambodżę do Bangkoku.

2 grudnia 2021 roku otwarto linię szybkiej kolei, łączącą Kunming w Chinach ze stolicą Laosu, Vientiane. Oznacza to, że ci, którzy szukają ekstremalnej podróży pociągiem, mogą teraz dostać się między Pekinem a Bangkokiem, a następnie do Singapuru - tworząc nową najdłuższą ciągłą podróż pociągiem na świecie.

Czy rzeczywiście da się odbyć tą najdłuższą podróż koleją na świecie?

Wyrusz w tę monumentalną podróż przez 13 różnych krajów, od Hiszpanii, Polski i Białorusi w Europie po Mongolię, Tajlandię i Malezję na azjatyckim etapie podróży.
Czas potrzebny na podróż został wyliczony przez brytyjskiego entuzjastę pociągów, Marka Smitha, który prowadzi stronę internetową, która udziela porad na temat długich podróży, takich jak ta.
W 21-dniowym czasie podróży jest oczywiście kilka postojów na noc, które według Smitha mają pozwolić na wizy, formalności i ewentualne przesiadki pasażerów. Potrzebne byłyby również krótkie przeskoki między miastami do różnych stacji kolejowych, a rezerwacja biletów na całą podróż może kosztować około 1200 euro.

najdłuższa podróż pociągiem na świecie

Podróż pociągiem znacznie zmniejszyłaby również emisje dwutlenku węgla podczas przemieszczania się. Lot w jedną stronę z Lizbony w Portugalii do lotniska Changi w Singapurze wyemitowałby szacunkowo 1,67 tony ekwiwalentu CO2. Dla porównania, pokonanie długiej podróży pociągiem lub autobusem spowodowałoby emisję około 0,08 tony.
Wątek Reddit zwraca uwagę, że niektóre linie kolejowe objęte trasą nie działają z powodu COVID-19. Dwa z najdłuższych odcinków, Paryż-Moskwa Express i Moskwa do Pekinu, są obecnie zawieszone z powodu pandemii.
Oznacza to, że jeśli chcesz wypróbować tę rekordową podróż pociągiem raz w życiu, być może będziesz musiał poczekać, aż ograniczenia w podróżowaniu zostaną zniesione.


<< POWRÓT

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: ddnp

Pozycjonowanie lokalne