HOME / Porady / Najdroższe ulice na świecie
Najdroższe ulice na świecie

Najdroższe ulice na świecie

Najdroższe ulice świata

Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie mieszkają najbogatsi? Oto 25 ulic na całym świecie, na których kupno nieruchomości kosztuje niebagatelne sumy!

Wszystkie ceny podane są (oczywiście) w dolarach amerykańskich.

57th Street, New York, USA

Nazwana "linią miliarderów", 57th Street w bardzo pożądanym centrum Manhattanu na południe od Central Parku, jest domem dla luksusowych wieżowców mieszczących jedne z najdroższych nieruchomości na świecie. Niedawny raport Douglasa Ellimana i Knight Franka wykazał, że od 2015 roku na tym odcinku drogi w Nowym Jorku sprzedano 41 domów za ponad 25 milionów dolarów.

najdroższe ulice świata 57 Street NY

Mount Nicholson Road, Hong Kong, Chiny

Ten sam raport wykazał, że na Mount Nicholson Road w Hongkongu w ciągu ostatnich pięciu lat sprzedano 35 domów za ponad 25 milionów dolarów. Niektóre nieruchomości na niezwykle ekstrawaganckiej ulicy, która wznosi się wysoko nad zgiełkiem miasta, zostały sprzedane za aż 92 miliony dolarów.

Central Park South, New York, USA

Inna nowojorska ulica, Central Park South, ma zaledwie trzy przecznice długości i graniczy z Central Parkiem, co czyni ją doskonałą nieruchomością w ogromnej betonowej dżungli, jaką jest Manhattan. Ceny nieruchomości w tej oazie są jednak wysokie – 32 luksusowe domy sprzedano za ponad 25 milionów dolarów w ciągu ostatnich pięciu lat.

Park Avenue, New York, USA

Kolejna ulica Manhattanu znajduje się na szczycie listy najdroższych ulic na świecie: Park Avenue szczyci się jednymi z najdroższych nieruchomości w mieście, z 20 domami sprzedanymi za ponad 25 milionów dolarów od 2015 roku. takich jak Waldorf-Astoria, budynek Pan Am i dworzec Grand Central.

Park Avenue

Grosvenor Square, Londyn, Wielka Brytania

Udajemy się tym razem do stolicy Wielkiej Brytanii, gdzie w ciągu ostatnich pięciu lat na Grosvenor Square, „epicentrum bogactwa i władzy”, sprzedano 13 nieruchomości za ponad 25 milionów dolarów. Ten położony w ekskluzywnej dzielnicy Mayfair plac był niegdyś domem autora Oscara Wilde'a. Dziś przy tej ulicy znajdują się luksusowe mieszkania i ambasady.

Mount Kellett Road, Hong Kong, Chiny

Hongkong jest kolejnym ośrodkiem ekstremalnego bogactwa, z Mount Kellett Road, która wznosi się na Victoria Peak ponad zgiełkiem miasta, gdzie w ciągu ostatnich pięciu lat sprzedano 10 domów za ponad 25 milionów dolarów.

Fifth Avenue, New York, USA

Piąta Aleja, z widokiem na Central Park, jest prawdopodobnie najsłynniejszą ulicą miasta.Ta ekskluzywna ulica handlowa słynie z drogich nieruchomości, jak również jest miejscem akcji wielu filmów.

Pacific Coast Highway, Malibu, USA

Nie całe bogactwo Ameryki znajduje się w "Big Apple" - określenie Nowego Yorku. Odcinek autostrady Pacific Coast Highway biegnący przez Malibu jest domem dla gwiazd filmowych i innych elit kulturalnych, takich jak Robert Redford, Mel Gibson, Barbra Streisand, Richard Gere, Sally Field i Whoopi Goldberg, wymieniając tylko kilku. Nic więc dziwnego, że od 2015 roku na tym oszałamiającym odcinku nadmorskiej autostrady z widokiem na Pacyfik sprzedano 10 domów za ponad 25 milionów dolarów.

Pacific Coast Highway Malibu

Conduit Road, Hong Kong, Chiny

Conduit Road w Hongkongu to kolejna luksusowa dzielnica mieszkaniowa w Perle Orientu, gdzie w ciągu ostatnich pięciu lat sprzedano 10 domów za ponad 25 milionów dolarów. Droga znajduje się w Mid-Levels, zamożnej dzielnicy mieszkalnej położonej pomiędzy Victoria Peak i Central, gdzie mieszkają bogaci mieszkańcy i emigranci.

South Ocean Boulevard, Palm Beach, USA

South Ocean Boulevard w Palm Beach jest domem dla majestatycznych rezydencji bogatych i sławnych, w tym elitarnego klubu Mar-a-Lago Donalda Trumpa.

West Cordova Street, Vancouver, Kanada

Vancouver słynie z zapierających dech w piersiach krajobrazów i niebotycznych cen nieruchomości. Najdroższy odcinek apartamentów w centrum Vancouver znajduje się na West Cordova Street, gdzie ceny wahają się od 21 525 do 37 675 USD za metr kwadratowy. To pięciokrotność ceny innych mieszkań położonych zaledwie kilka minut drogi stąd. Jaka jest różnica? “Wspaniałe widoki na góry North Shore i bliskość portu węglowego.”

najdroższa ulica w Kanadzie

Avenue Montaigne, Paryż, Francja

W eleganckiej 8. dzielnicy Paryża Avenue Montaigne znajduje się w złotym trójkącie Etoile-Concorde-Alma. Ulica jest pożądana ze względu na ekskluzywne hotele, restauracje, kluby i luksusowe sklepy, przyciągając zagranicznych nabywców, których stać na średnią cenę 31 215 USD za metr kwadratowy.

Ilchester Place, Londyn, Wielka Brytania

Średnia cena domu na Ilchester Place w zachodnim Londynie wynosi 22,4 miliona dolarów, czyli 62 razy więcej niż przeciętny dom w Wielkiej Brytanii. Ale twoimi dobrze sytuowanymi sąsiadami byliby David, Victoria Beckham i Simon Cowell.

Kensington Palace Gardens, Londyn, Wielka Brytania

Ci, którzy zdecydują się nazwać domem Kensington Palace Gardens w zachodnim Londynie, zostaną sąsiadami z księciem i księżną Cambridge, księciem Williamem i Kate Middleton, wraz z ambasadami i ambasadorami. Przeprowadzka pod adres na tej ulicy kosztuje tylko około 41 milionów dolarów.

Via Suvretta, St. Moritz, Szwajcaria

Bogaci z całego świata udają się do szwajcarskiego St. Moritz, aby jeździć na nartach i obnosić się ze swoim bogactwem. Najdroższa ulica w kraju, Via Suvretta, znajduje się w tej luksusowej zimowej krainie czarów, gdzie domki narciarskie mogą kosztować prawie 20 milionów dolarów.

Szwajcaria

Wolseley Road, Sydney, Australia

Położona w ekskluzywnej dzielnicy Point Piper, Wolseley Road oferuje luksusowe domy na nabrzeżu z wielomilionowymi widokami na Sydney Opera House i Harbour Bridge, gdzie nieruchomości mogą kosztować ponad 25 milionów dolarów.

Avenue Princesse Grace, Monte Carlo, Monako

Monako, gdzie miliarderzy znajdują schronienie dla swoich stosów gotówki, jest domem dla jednych z najbardziej ekstrawaganckich i drogich nieruchomości na świecie. Nazwana na cześć aktorki Grace Kelly, która wyszła za księcia Monako, Avenue Princesse Grace jest znana z niebotycznych cen nieruchomości, które zbliżają się do 70 milionów dolarów.

Paterson Hill, Tanglin, Singapur

Paterson Hill to jedna z najdroższych ulic na świecie, na której znajdziesz Marq, ultraluksusowy kompleks mieszkaniowy (wyobraź sobie własny basen i prywatną windę), w którym mieszkania mogą kosztować prawie 95 milionów dolarów.

Ulica Ostozhenka, Moskwa, Rosja

Położona na granicy moskiewskiej Złotej Mili ulica Ostozhenka oferuje ekskluzywne restauracje, hotele i cuda architektury, takie jak Katedra Chrystusa Zbawiciela, niezwykła rosyjska cerkiew prawosławna zwieńczona złotymi kopułami. Ulica jest domem dla celebrytów, urzędników państwowych i ogromnej historycznej posiadłości o wartości 88 milionów dolarów.

Chemin de Saint-Hospice, Saint-Jean-Cap-Ferrat, Francja

Ta gmina na południu Francji przyciąga europejskich członków rodziny królewskiej i gwiazdy Hollywood, którzy wybierają nieruchomości wakacyjne w tym wakacyjnym gorącym miejscu. Z widokiem na plażę Paloma, Chemin de Saint-Hospice jest domem dla kilku bardzo drogich nieruchomości. Miasto Saint-Jean-Cap-Ferrat trafiło niedawno na pierwsze strony gazet, gdy niegdyś najdroższy dom na świecie sprzedano za 221 milionów dolarów.

najdroższe ulice na świecie Francja


<< POWRÓT

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: jwyw

Pozycjonowanie lokalne