HOME / Porady / Dlaczego od 18 lat jest to najlepsze lotnisko w Europie?
Dlaczego od 18 lat jest to najlepsze lotnisko w Europie?

Dlaczego od 18 lat jest to najlepsze lotnisko w Europie?

Lotnisko w Szwajcarii ponownie wygrywa "Turystyczne Oskary"

Lotnisko w Zurychu zdobyło nagrodę World Travel Award dla najlepszego lotniska w Europie po raz 18. z rzędu.

Największe lotnisko w Szwajcarii pozostaje niepokonane od 2004 roku dzięki wskaźnikom zadowolenia klientów i wysokiej jakości usług.

W tym roku lotnisko w Zurychu zostało docenione za wdrożenie szerokiej gamy protokołów bezpieczeństwa i higieny pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno podróżnym, jak i pracownikom podczas pandemii COVID. Obejmowało to zapewnienie paneli z pleksiglasu przy stanowiskach odprawy i ponad 200 stanowisk higienicznych z maskami i środkiem dezynfekującym.

Lotnisko znajduje się zaledwie 11 minut pociągiem od centrum miasta, dzięki czemu można szybko i łatwo dojechać pociągiem lub samochodem. Infrastruktura jest nowoczesna, z ponad 80 sklepami do przeglądania, a szybkie połączenie Wi-Fi jest dostępne bezpłatnie przez maksymalnie dwie godziny.

„Zwłaszcza w tych trudnych czasach nagroda jest dla nas wielkim wyróżnieniem. Jest to uznanie dla doskonałej współpracy między wszystkimi naszymi partnerami lotniskowymi i ogromnego zaangażowania wszystkich osób pracujących na lotnisku w Zurychu” – mówi dyrektor generalny Flughafen Zürich AG, Stephan Widrig.

Według Emanuela Fleuti, kierownika ds. zrównoważonego rozwoju i środowiska na lotnisku, lotnisko w Zurychu jest również jednym z liderów w dziedzinie ochrony klimatu od 2021 roku.

Rozpoczęwszy już w 1991 roku ocenę zużycia energii i emisji klimatycznych, do tej pory lotnisko w Zurychu zmniejszyło emisje dwutlenku węgla o prawie 50 procent. Jest to zgodne z narodowym zobowiązaniem Szwajcarii do 2030 r. w porozumieniu paryskim.

W tym samym czasie ruch i infrastruktura wzrosły o prawie 60 proc.

World Travel Awards to prestiżowy program nagradzający liderów branży turystycznej, lotniczej, hotelarskiej i hotelarskiej. Jest uważany za wiodący autorytet w docenianiu doskonałości we wszystkich sektorach podróży i turystyki na świecie.

Jakie inne kraje zdobyły nagrody podróżnicze?

  • Portugalia zdobyła wiele nagród, w tym „Europe’s Leading Beach Destination” dla Algarve i „Europe’s Leading Tourism Destination” dla Azorów.
  • Rosja również znalazła się na szczycie, z Moskwą, która wygrała „Wiodący w Europie cel podróży w mieście”, a Sankt Petersburg został ukoronowany „Wiodącym w Europie celem wycieczek po mieście”.
  • Grecja zdobyła bardzo pożądaną nagrodę „Europe’s Leading Destination”.

<< POWRÓT

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: gcfr

Pozycjonowanie lokalne