HOME / Porady / Wieża Eiffla po długiej przerwie znów otwarta dla zwiedzających
Wieża Eiffla po długiej przerwie znów otwarta dla zwiedzających

Wieża Eiffla po długiej przerwie znów otwarta dla zwiedzających

Wieża Eiffla otwiera się po pandemicznej przerwie!

Wieża Eiffla znów otworzyła się dla zwiedzających 16 lipca 2021 roku - poinformowała francuska agencja AFP. Unikalna konstrukcja będąca wizytówką Paryża była nieczynna dla turystów od końca października 2020 roku z powodu pandemii Covid-19.

Nie obędzie się jednak bez pewnych dalszych ograniczeń - liczba odwiedzających taras widokowy będzie ograniczona do 50 proc. stanu sprzed pandemii. Szacuje się liczbę zwiedzających na ok. 13 tys. osób dziennie. Wcześniej było to nawet 25 tys. osób.

Straty z powodu czasowego zamknięcia wieży wynoszą ok. 120 mln euro. Była to najdłuższa przerwa w jej funkcjonowaniu od II wojny światowej - ponad 8 miesięcy.

Co więcej, prezydent Francji Emmanuel Macron zarządził dla dorosłych zwiedzających konieczność okazania certyfikatu szczepienia przeciw Covid-19, nabycia odporności po niedawnym przejściu choroby lub negatywny wynik testu.


<< POWRÓT

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: ggbn

Pozycjonowanie lokalne