HOME / Porady / Włochy ograniczą liczbę turystów w Wenecji, aby zniechęcić jednodniowych odwiedzających
Włochy ograniczą liczbę turystów w Wenecji, aby zniechęcić jednodniowych odwiedzających

Włochy ograniczą liczbę turystów w Wenecji, aby zniechęcić jednodniowych odwiedzających

Władze włoskie zapowiedziały, że wprowadzą ograniczenia liczby osób wpuszczanych do Wenecji, próbując ograniczyć masową turystykę w Mieście Kanałów.

Wcześniejsze dane wskazywały, że do tej pory około 100 000 turystów mogło codziennie spacerować po miejskich placach. Ale za kilka tygodni nie będzie już można tak swobodnie zwiedzać miasta.

W 2022 r. podróżni będą mogli odwiedzić miasto dopiero po zarezerwowaniu przez Internet biletów za 5 euro. Bilety będą ważne tylko przez jeden dzień, w celu ograniczenia liczby wejść.


„Celem jest zniechęcenie do turystyki jednodniowej, turystyki typu hit-and-run, przybycia w jeden dzień i wyjazdu tego samego dnia, to męczące i stresujące dla miasta; zamiast tego zachęcanie do wolniejszej turystyki” – wyjaśniła Simone Venturini, zastępca burmistrza miasta w sprawach turystyki.

Pięćset kamer będzie monitorować przepływ odwiedzających, stale transmitując obrazy z ulic w poszukiwaniu zabłąkanych turystów.

Policja będzie również mogła ustalić tożsamość osób w czasie rzeczywistym dzięki danym z telefonów komórkowych.

Władze mogą dokładnie zobaczyć, kim są osoby spacerujące po ulicach, rozróżniając spośród nich obcokrajowców, Włochów, mieszkańców i osoby dojeżdżające do pracy. Jednak system jest również ustawiony tak, aby umożliwić mieszkańcom swobodne poruszanie się.

Ponadto we wtorek 11 stycznia Włochy zakazały rejsów statków wycieczkowych z Laguny Weneckiej, aby bronić swojego ekosystemu i dziedzictwa, kończąc tym samym lata wahań i stawiając wymagania mieszkańców i instytucji kulturalnych ponad wymagania branży turystycznej.


Rząd zdecydował się działać po tym, jak organizacja kulturalna ONZ UNESCO zagroziła wpisaniem Włoch na czarną listę.


<< POWRÓT

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: vawo

Pozycjonowanie lokalne