HOME / Porady / Marcowe city break w Lizbonie za 269 zł
Marcowe city break w Lizbonie za 269 zł

Marcowe city break w Lizbonie za 269 zł

Słoneczna Lizbona - city break w marcu 2022

Wycieczka do Lizbony to coś więcej niż piękne brukowane uliczki, wyjątkowe punkty widokowe i żółte drewniane tramwaje. W stolicy Portugalii oczaruje Cię fantastyczne jedzenie, tętniące życiem nocne życie, pobliskie plaże i uduchowiona muzyka fado, która odbija się echem na ulicach.

Wsiąknij w klimat słonecznej Portugalii i wybierz się na city break do Lizbony. Tanie linie lotnicze WizzAir oferują lot Warszawa Chopin - Lizbona Portela od 28 marca do 2 kwietnia w cenie już od 269zł.

city break Lizbona marzec 2022

Co ciekawego zobaczyć w Lizbonie podczas city break?

Lizbona to idealne miejsce na krótki wypad ponieważ zapewnia różnorodne atrakcje turystyczne, tętniące życiem nocne życie i wyjątkowy stosunek jakości do ceny. W Lizbonie jest wiele do zobaczenia i powszechnie uważa się, że pełne odkrycie miasta zajmuje min. 3 dni.

Pierwszy dzień city break warto spędzić na odkrywaniu historycznych dzielnic Alfama i Baixa. Alfama to najstarsza część miasta, która historycznie była najtrudniejszą i najbardziej ubogą częścią Lizbony, ale dziś została przekształcona w modną i modną dzielnicę Lizbony. Alfama to labirynt wąskich uliczek i starożytnych domów, które rozciągają się od rzeki Tag do zamku. Podczas zwiedzania Alfamy spodziewaj się wspiąć się na bardzo strome wzgórza.

Bairro Alto jest centrum życia nocnego Lizbony i jest zabawną, towarzyską i liberalną dzielnicą z wąskimi uliczkami wypełnionymi modnymi podziemnymi barami, nocnymi restauracjami i klubami muzycznymi Fado. W weekend impreza przenosi się na wąskie brukowane uliczki, gdzie panuje zabawna i towarzyska atmosfera, która trwa do późnych godzin nocnych. Jeśli Twoja wycieczka do miasta odbywa się w środku tygodnia, spodziewaj się, że będzie znacznie mniej zatłoczona, z większym hałasem bliżej weekendu.

Rekomendacją na kolejny dzień jest odwiedzenie dzielnicy Belem, która znajduje się na zachód od Lizbony i jest połączona tramwajem. Belem znajduje się nad brzegiem rzeki Tejo i było miejscem, z którego wyruszyły XIV-wieczne „Podróże odkrywcze”.

Avenida da Liberdade to uroczy bulwar o szerokości 90 m pełen formalnych ogrodów, ozdobnych wzorów z kamienia i 10 pasów dróg, które prowadzą do Praça dos Restauradores i Baixa. Avenida da Liberdade to ekskluzywna ulica handlowa Lizbony z wieloma butikami projektantów i ekskluzywnymi sklepami sprzedającymi z klasycznych budynków z XIX-XX wieku. Popołudniowy spacer kończy się na Praça dos Restauradores, różowym placu Lizbony, gdzie znajduje się piękny teatr Edan w stylu art deco i osobliwa kolejka Gloria. 


<< POWRÓT

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: nyvu

Pozycjonowanie lokalne