HOME / Porady / City break w Paryżu - zabierz drugą połówkę do miasta miłości!
City break w Paryżu - zabierz drugą połówkę do miasta miłości!

City break w Paryżu - zabierz drugą połówkę do miasta miłości!

Tani lot do Paryża w październiku 2021!

Korzystaj z romantycznej, jesiennej aury i zabierz swoją "drugą połówkę" na wycieczkę do Paryża! Tanie linie lotnicze Ryanair przygotowały bilety lotnicze do Paryża w promocyjnej cenie 128zł w dwie strony! Zarezerwuj tani lot z Poznania do Paryża w terminie 11-15 października 2021 i ciesz się pięknem Paryża, wolnym od wakacyjnych tłumów!

tani lot poznań paryż

City break w Paryżu - co warto zobaczyć?

Paryż- miasto miłości! Jeśli po raz pierwszy jesteś w Paryżu, prawdopodobnie będziesz chciał spędzić trochę czasu w znanej na całym świecie Wieży Eiffla, Luwrze i Notre-Dame, ale nie przegap innych znanych klejnotów miasta, takich jak Musee d'Orsay, Ogrody Luksemburskie czy Le Marais.

Nie ma mowy, abyś mógł zrobić to wszystko w ciągu krótkiego city break w Paryżu – zwiedzanie muzeów, zakupy, zwiedzanie dzielnic, korzystanie z rozrywek – więc zaplanuj swój własny plan podróży, zobacz Paryż na własnych warunkach. Jeśli jesteś miłośnikiem historii, zarezerwuj wycieczkę z przewodnikiem, aby poznać zakamarki miasta od podszewki.

Lista rzeczy do zrobienia/zobaczenia w Paryżu

  • Wieża Eiffla - bez wątpienia Wieża Eiffla jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Paryża. Dla wielu osób pierwszy widok Wieży Eiffla jest ekscytujący, a wizyta w Paryżu nie byłaby kompletna bez wycieczki na Wieżę Eiffla.
  • Katedra Notre Dame - podobnie jak Wieża Eiffla, katedra Notre-Dame jest postrzegana jako ikona Paryża. Położona nad malowniczą Sekwaną katedra Notre-Dame jest uważana za arcydzieło gotyckie i często uważana jest za jedną z najlepszych katedr gotyckich tego typu na świecie.
  • Muzeum Luwr - Luwr jest powszechnie uważany nie tylko za jedno z najlepszych muzeów sztuki w Europie, ale także za jedno z najlepszych na świecie. Muzeum po raz pierwszy otworzyło swoje podwoje w 1793 roku i posiada łącznie 35 000 dzieł sztuki. Tutaj możesz zbliżyć się do różnorodnej sztuki z różnych epok i kultur.
  • Jardin des Tuileries - centralnie położony pomiędzy Luwrem a Place de la Concorde, Jardin des Tuileries to bezpłatny ogród publiczny o powierzchni około 55 akrów. Chociaż początkowo był przeznaczony wyłącznie dla rodziny królewskiej i dworu, park został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1991 roku (jako część brzegów Sekwany) i jest otwarty dla publiczności od XVII wieku.
  • Łuk Triumfalny - położony na zachodnim krańcu Pól Elizejskich, wysoki Łuk Triumfalny został zamówiony przez Napoleona na cześć Wielkiej Armii podczas wojen napoleońskich. Łuk, który jest największym tego typu na świecie, jest ozdobiony kilkoma imponującymi, misternie rzeźbionymi rzeźbami.
  • Pałac Wersalski - rozległy pałac i dawna siedziba władzy znajduje się 14 mil na południowy zachód od Paryża w Wersalu. Każdego roku miliony podróżnych wyruszają z Paryża, aby osobiście zobaczyć światowej sławy zamek. Wśród wszystkich złotych figurek, dramatycznych fresków i kaskadowych kryształowych żyrandoli, które bez wątpienia znajdziesz masowo w całym zamku, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że ekstrawagancka dawna rezydencja króla Ludwika XIV miała dość skromne początki.
  • Muzeum Orsay - zobaczysz tam obrazy francuskich artystów, takich jak Degas, Monet, Cezanne i Van Gogh, a także wielu innych. W muzeum znajduje się również szereg rzeźb, a także fotografie, a nawet wystawy mebli.


<< POWRÓT

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: ibgj

Pozycjonowanie lokalne