HOME / Porady / Styczeń 2022 - lot do Budapesztu za 78zł!
Styczeń 2022 - lot do Budapesztu za 78zł!

Styczeń 2022 - lot do Budapesztu za 78zł!

Pierwsza podróż w Nowym Roku? Wybierz się do Budapesztu z Ryanair!

Tanie linie lotnicze Ryanair przygotowały ciekawe promocje na nowy, 2022 rok. Już 9 stycznia możemy wybrać się na city break do Budapesztu. W terminie 9-13 stycznia możemy zarezerwować tani lot Poznań - Budapeszt za jedyne 78zł w obie strony!

tani lot do Budapesztu

Bilety lotniczy do Budapesztu - przepustka do stolicy nad Dunajem

Budapeszt, stolica Węgier, przez wielu uważany jest za „Paryż Wschodu”. To piękne miasto jest nie tylko jedną z najważniejszych kulturowo metropolii w Europie Wschodniej, ale jest także domem dla wielu obiektów światowego dziedzictwa UNESCO.
Chociaż ludzie mieszkali tu od epoki kamienia, to historyczne miasto formalnie powstało dopiero w 1872 roku z połączenia trzech wcześniej niezależnych miast: Starej Budy (Óbuda), Budy i Pesztu. Po połączeniu stał się administracyjnym, handlowym i przemysłowym centrum Węgier.

Rozciągnięty nad Dunajem Budapeszt słynie ze źródeł termalnych, z których niektóre były wykorzystywane do celów terapeutycznych od czasów prehistorycznych. W rzeczywistości Budapeszt ma tak wiele rzeczy do zrobienia, że będziesz chciał spędzić przynajmniej kilka dni na zwiedzaniu tego dynamicznego miasta. Popularne atrakcje obejmują imponującą architekturę i przejmujące pamiątki XX-wiecznej historii, tętniącą życiem scenę kulturalną i rozrywkową, od ulicznych ulicznych ulicznych po koncerty muzyki klasycznej w pięknych kościołach.

Budapeszt to także raj dla miłośników zakupów, od tradycyjnych towarów i artykułów spożywczych dostępnych w wielkiej starej Centralnej Hali Targowej po ulicę Vaci, znaną z połączenia luksusowych butików i znanych marek.

Co warto zobaczyć w Budapeszcie?

 • Zamek Buda & Wzgórze Zamkowe
  Górujące nad Dunajem Wzgórze Zamkowe w Budapeszcie (Várhegy) zawiera wiele najważniejszych średniowiecznych zabytków i muzeów w mieście. Na szczycie listy tych imponujących budowli znajduje się XVIII-wieczny Zamek Buda (Budavári Palota), ogromny 200-pokojowy pałac, który zastąpił XIII-wieczny zamek zbudowany w celu ochrony twierdzy przed atakami Mongołów i Tatarów.
 • Budynek węgierskiego parlamentu i klejnoty koronne
  Punktem kulminacyjnym spaceru po uroczych, przyjaznych dla pieszych brukowanych uliczkach Budapesztu jest obszar wokół pięknego architektonicznie budynku Parlamentu (Országház). Wraz z sąsiadami, Muzeum Etnografii i Ministerstwem Rolnictwa, jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej atrakcyjnych architektonicznie dzielnic miasta.
 • Bazylika św. Stefana
  Jest poświęcona św. Szczepanowi, świętemu królowi Węgier i założycielowi państwa węgierskiego, a budowa rozpoczęła się w 1851 roku, ale po kilku niepowodzeniach w budowie – w tym zawaleniu się niedokończonej kopuły – nie została poświęcona aż do 1905 roku.
 • Baszta Rybacka
  Z widokiem na Dunaj, w miejscu, w którym miejska gildia rybacka zbudowała swoje mury obronne w średniowieczu, znajduje się imponująca Baszta Rybacka (Halászbástya). Ta znakomita kolekcja neoromańskich wież, dziedzińców, kolumnad i murów została zbudowana w latach 1895-1902 i jest jednym z najpopularniejszych punktów w mieście dla turystów, głównie ze względu na spektakularne widoki na miasto i Dunaj.
 • Odkrywanie Wzgórza Gellerta
  Kolejną z najbardziej uderzających cech Budapesztu jest panoramiczne Wzgórze Gellerta (Gellért-hegy), 235-metrowy blok dolomitów, który stromo opada do Dunaju. To tutaj, wzdłuż linii uskoku geologicznego wzgórza, wyłania się kilka z najsłynniejszych źródeł leczniczych w mieście, które zaopatrują Spa Gellért i łaźnie Rudas, które od XIII wieku przyciągają turystów z dalekich stron.
 • Plac Bohaterów i Pomnik Tysiąclecia
  Imponujący Plac Bohaterów (Hosök tere) był w dużej mierze dziełem architekta Alberta Schickedanza, który był również odpowiedzialny za ogromne Muzeum Sztuk Pięknych, które otacza tę dużą otwartą przestrzeń. Najważniejsze to Pomnik Tysiąclecia, 36-metrowa kolumna zwieńczona postacią Archanioła Gabriela i odsłonięta pod koniec XIX wieku.


<< POWRÓT

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: tdkd

Pozycjonowanie lokalne