HOME / Porady / Alicante w listopadzie za 158zł!
Alicante w listopadzie za 158zł!

Alicante w listopadzie za 158zł!

Tani lot do Alicante - listopad 2021 za 158zł!

Deszcz, wiatr, chłód - listopad w Polsce nie należy do najprzyjemniejszych miesięcy. Dlaczego by więc nie urozmaicić sobie czasu, wybierając się na krótkie wakacje?

Tanie linie lotnicze Ryanair przygotowały wyjątkową ofertę taniego lotu Warszawa - Alicante w terminie 18-25 listopada w cenie jedynie 158zł!

tani lot Polska - Hiszpania

tani lot Warszawa - Alicante

Tani lot do Hiszpanii - co zobaczyć w Alicante?

Alicante jest stolicą regionu wakacyjnego Costa Blanca we wschodniej Hiszpanii. Nazwa pochodzi od niekończącej się sekwencji białych piaszczystych plaż w tej części kraju. Miasto oferuje relaks i zabawę nad morzem z historią i zabytkami, których można oczekiwać od miasta: nad miastem góruje średniowieczna twierdza i klasyczna śródziemnomorska starówka z bielonymi domami i brukowanymi uliczkami.

Poranki spędzisz w muzeach i kościołach, a popołudnia pływając w czystej wodzie lub drzemiąc pod parasolem. Nowoczesna sieć tramwajowa w Alicante sprawia, że przemieszczanie się z jednej atrakcji do drugiej jest bardzo proste.

Poznajmy najlepsze rzeczy do zrobienia w Alicante:

1. Zamek św. Barbary

Koronująca górę Benacantil, ogromna, monumentalna skała górująca nad Alicante, to twierdza o średniowiecznych arabskich korzeniach. Ostatnie renowacje miały miejsce podczas Złotego Wieku Hiszpanii w XVI wieku, ale jeśli przyjrzysz się uważnie, znajdziesz małe fragmenty z czasów mauretańskich.

2. Explanada de Espana

Wyrafinowana, wyłożona marmurem promenada Alicante jest przydatna do wyszukiwania drogi, ponieważ zaczyna się na starym mieście i biegnie wzdłuż wybrzeża miasta obok mariny.

W większości hiszpańskich miast rodzinny spacer jest częścią stylu życia, a promenady, takie jak Explanada de Espana, pomagają zrobić to w wielkim stylu.

Poczujesz prawdziwą atmosferę Alicante, spacerując pod palmami i obserwując codzienne życie w mieście, które toczy się wokół ciebie na tarasach i straganach.

Są piękne widoki na wybrzeże, a po zmroku latem ten jasno oświetlony chodnik korzysta z orzeźwiającej morskiej bryzy pod koniec upalnych dni.

3. Plaża Postiguet

Tuż obok starówki znajduje się bardzo dogodna plaża, jeśli nie chcesz podróżować daleko za morzem i piaskiem. Playa del Postiguet to palec złotego piasku obmywany przez bardzo lekkie fale.

Trzeba przebrnąć dość daleko, zanim morze osiągnie wysokość pasa, a z wody roztaczają się wspaniałe widoki z powrotem na dominujące mury Santa Barbara.

4. Mercado Centrale

Jeśli sam dbasz o wyżywienie podczas pobytu lub lubisz kosztować lokalnych przysmaków i kultury, nie ma wymówki, aby nie udać się na ten duży zadaszony rynek w górnej części Alfonso el Sabio. Rynki centralne są jak katedry jedzenia w Hiszpanii, a Alicante nie jest wyjątkiem.

Jest mnóstwo straganów z rybami i mięsem oraz niekończące się inspiracje dla kucharzy-amatorów! Szczególną atrakcją są stragany z owocami morza, a ich lady są prawie przepełnione krabami, homarami, kalmarami i wieloma innymi.

Nie brakuje również świeżych owoców i warzyw, a także regionalnych specjałów, takich jak turron nugat i Mistela, słodkie wino deserowe.

5. Bazylika Santa Maria

Jeśli zdecydujesz się zejść do miasta z Castell de Santa Barbara, istnieje duża szansa, że miniesz tę piękną bazylikę.

Bazylika jest otwarta dla zwiedzających, ale tylko w godzinach nabożeństw: codziennie w godzinach 10.00-13.00 i 18.00-19.00. Oznacza to, że Twoja wizyta powinna być dobrze zaplanowana, jeśli chcesz poznać wnętrze.

Bazylika została zbudowana między XIV a XVI wiekiem w stylu gotyku walenckiego i jest najstarszym czynnym kościołem tego typu w mieście. Z zewnątrz jest piękna, a okolica jest cicha i urocza.

tanie loty Alicante


<< POWRÓT

Zadaj pytanie



Imię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: evzz

Pozycjonowanie lokalne