HOME / Porady / Tydzień w Grecji: lot Warszawa - Ateny za 166zł!
Tydzień w Grecji: lot Warszawa - Ateny za 166zł!

Tydzień w Grecji: lot Warszawa - Ateny za 166zł!

Zacznij wakacje 2021 w bajkowej Grecji - tani lot do Aten!

Kto powiedział, że wakacje muszą być drogie? Zostaw oszczędności na pyszną, świeżą, śródziemnomorską grecką kuchnię, oszczędzając dzięki tanim lotom do Grecji z Ryanair.

Tanie linie lotnicze Ryanair oferują tanie bilety lotnicze do Aten z lotniska Warszawa Modlin w terminie 22 - 29 czerwca 2021 za jedyne 166zł za osobę w dwie strony! To ostatnia szansa na taką okazję, bo ceny w lipcu i sierpniu rosną nawet trzykrotnie!

tani lot do Aten

Ateny - najstarsza europejska stolica

Zapisy pokazują, że początki istnienia Aten sięgają około 3400 lat temu, co czyni go jednym z najstarszych miast na świecie.

Według mitologii Atena i Posejdon rywalizowali o tytuł strażnika miasta. Każdy z nich ofiarował prezent, aby zyskać przychylność swoich ludzi i bogów, ale drzewo oliwne Ateny zostało uznane za cenniejsze niż źródło słonej wody podane przez Posejdona, więc jej imię zostało nadane państwu-miastu.

Jako miasto pamiętające czasy starożytności, Ateny są interesującym studium przypadku architektury i są domem dla różnych stylów, od grecko-rzymskiego, przez neoklasycystyczny, po nowoczesny. Wszyscy miłośnicy kultury i historii będą więc zachwyceni!

Tanie loty do Grecji - co warto zobaczyć w Atenach? TOP 10 miejsc!

  1. Akropol - to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto odwiedza Ateny. To nie tylko miejsce historyczne, ale także pierwotna podstawa Aten. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dopasować to do swojego harmonogramu, zaplanuj spędzenie tutaj czterech lub więcej godzin. Zajmuje to na pewno sporo czasu, jest tyle do zobaczenia - m.in. Teatr Dionizosa.
  2. Partenon, postrzegany jako największe osiągnięcie porządku doryckiego i najważniejszy budynek klasycznej Grecji, jest symbolem zachodniej cywilizacji i ateńskiej demokracji. Partenon był poświęcony bogini Atenie, a budowa zaczęła się w 447 roku pne, kiedy imperium ateńskie było dominującą siłą na Morzu Egejskim.
  3. Erechtejon - po północnej stronie Akropolu znajduje się świątynia Ateny i Posejdona, budowana w porządku jońskim od 421 do 406 pne. Po starożytności ten zabytek miał wiele zastosowań, jako kościół bizantyjski, pałac w okresie frankońskim, a znacznie później rezydencja haremu komtura osmańskiego.
  4. Świątynia Ateny Nike - zajmująca istotną pozycję, wzniesiona na bastionie na południowo-wschodnim zboczu Akropolu, Świątynia Ateny Nike pochodzi z 420 roku pne i była pierwszą kompletną świątynią porządku jońskiego na wzgórzu.
  5. Plaka - jako antidotum zarówno na ciche starożytne świątynie, jak i na ruchliwe miasto nowoczesne, Plaka leży na szczycie dzielnicy mieszkalnej starożytnych Aten, w cieniu Akropolu. To dzielnica ciasnych, krętych uliczek z XIX-wiecznymi fasadami, ozdobionymi latem kwitnącymi bugenwillami. Plaka jest pełna sklepów rodzinnych, z których każdy ma coś kuszącego, od ceramiki, instrumentów muzycznych, ręcznie robionej biżuterii po specjalistyczne sklepy spożywcze wypełnione oliwkami i przyprawami.
  6. Agora ateńska - najsłynniejsza agora znajdująca się w Atenach w starożytnej Grecji. Znajdowały się tam świątynie, biblioteki i budynki użytku publicznego. Charakterystycznymi budowlami były stoa, czyli zadaszone kolumnady, które chroniły przed deszczem lub słońcem.
  7. Panathenaic Stadium - stadion olimpijski został zbudowany w tym miejscu w latach 330–329 p.n.e. przez Lykurgosa na wielkie igrzyska Panateńskie.
  8. Góra Lycabettus - na górę Lycabettus można wspiąć się pieszo, ale można też wjechać na szczyt kolejką linową.
  9. Psiri - podczas gdy Plaka jest miejscem przeznaczonym na zwiedzanie i zakupy, Psiri stało się najlepszą dzielnicą nocnego życia w Atenach, z ulicami pełnymi biesiadników do świtu w weekendy.
  10. Świątynia Zeusa Olimpijskiego - ta świątynia przetrwała trudne czasy, odkąd jej pierwsze podstawy zostały położone około 170 r. pne. Na południowy wschód od Akropolu pozostało tylko kilka oryginalnych filarów Świątyni Zeusa.

tanie loty Ateny


<< POWRÓT

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: rquw

Pozycjonowanie lokalne