HOME / Porady / Tani lot Poznań - Zadar w czerwcu za 210zł!
Tani lot Poznań - Zadar w czerwcu za 210zł!

Tani lot Poznań - Zadar w czerwcu za 210zł!

Chorwacja w niskiej cenie - tani lot do Zadaru w czerwcu!

Ryanair przygotował atrakcyjną ofertę taniego lotu do Chorwacji w terminie 10-17 czerwca 2021 z Poznania do Zadaru za jedyne 210zł! Takie ceny często się nie zdarzają! Zamiast podróży autem, która trwa ponad 10 godzin, możesz zaledwie w 1 godzinę 40 minut znaleźć się w zachwycającej, gorącej Chorwacji!

tani lot do Chorwacji

Chorwacja - ulubiony kierunek wakacyjny Polaków!

Chorwacja jest położona w północno-zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego. Jest to mały, ale bardzo zróżnicowany geograficznie kraj w kształcie półksiężyca. Jej stolicą jest Zagrzeb, położony na północy. Dzisiejsza republika składa się z historycznie chorwackich regionów Chorwacji-Slawonii (położonych w górnej części kraju), Istrii (ze środkiem na półwyspie Istria na północnym wybrzeżu Adriatyku) i Dalmacji (odpowiadającej pasowi przybrzeżnemu).

mapa Chorwacji

W Chorwacji ważny jest też jeden, niezawodny aspekt - pogoda. Temperatury latem sięgają tam 40 stopni, a woda jest przyjemnie ciepła i lazurowa. Dodatkowo cenimy ten kraj również za smaczną kuchnię i szeroką bazę noclegową, jak i przyjaznych mieszkańców. Jest również taniej niż choćby we Włoszech czy w Hiszpanii, gdyż walutą tam jest kuna chorwacka.

Co warto zobaczyć w Chorwacji?

Jeśli już kupiłeś tani bilet lotniczy do Chorwacji, warto zapoznać się z miejscami, które są warte zobaczenia. Na pewno nie będziesz się nudzić. Kraj ten posiada pokaźną ilość zabytków i ciekawych miejsc do wędrówek.

  • Dubrownik - chyba najpopularniejszy cel wakacyjny wśród zwiedzających, Dubrownik może pochwalić się wspaniałą starówką oraz licznymi zabytkami, wśród których powstawały sceny do serialu Gra o tron czy jednej z części Gwiezdnych Wojen.
  • Zadar - po zakupie taniego lotu Poznań - Zadar można przygotować się do zwiedzania! Muzeum Iluzji, Morskie Organy czy wielki panel słoneczny zwany Pozdrav suncu to obiekty, które z pewnością warto zobaczyć.
  • Split warto odwiedzić nawet na kilka godzin. Przyjemnie jest przejść się tam po promenadzie i obserwować wpływające do portu statki. To stolica Dalmacji, której nie brakuje zainteresowania!
  • Pula - najważniejszą i najbardziej charakterystyczną atrakcją Puli jest amfiteatr (ul. Flavijevska). Budowla ta powstała w I w., czyli dokładnie w tym samym czasie, w którym zbudowano rzymskie Koloseum.
  • Wyspa Hvar uznawana jest za jedną z piękniejszych wysp nie tylko w Dalmacji, ale i na terenie całej Chorwacji. Przede wszystkim słynie z tego, że jej sporą część porastają pola lawendy.
  • Jeziora Plitwickie - to Park Narodowy wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Szesnaście jezior, połączonych dziewięćdziesięcioma wodospadami to najpiękniejszy widok, jaki możesz sobie zapewnić podczas wymarzonego urlopu w Chorwacji.
  • Makarska - na popularność tego miejsca wpływa w głównej mierze fakt, iż w jednym miejscu stykają się ze sobą wody Adriatyku oraz masyw górski Biokovo. Można więc kąpać się w morzu, patrząc na góry i odwrotnie – wędrując, oglądać z bliska falujący Adriatyk.

tanie loty Zadar

Jeziora


<< POWRÓT

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: aqap

Pozycjonowanie lokalne