Strona główna / Tanie loty miasta / Tanie loty Londyn

Tanie loty Londyn

Tanie loty do Londynu – rezerwacja biletów lotniczych do Wielkiej Brytanii

Europa może poszczycić się wieloma przepięknymi, zabytkowymi miastami. Do ich grona zaliczyć możemy Londyn, trzecie co do wielkości, po Moskwie i Stambule, miasto Europy. Jest istotnym ośrodkiem medialnym i centrum finansowym, jednak najbardziej urzeka tysiące odwiedzających licznymi zabytkami i atrakcjami. Tanie linie lotnicze takie, jak Ryanair czy Wizzair, przez cały rok oferują atrakcyjne ceny połączeń lotniczych do Londynu. Każdy, kto jeszcze nie widział Big Bena czy czy Pałacu Buckingham, powinien jak najszybciej zarezerwować bilety lotnicze na tanie loty do Londynu z Wizzair. Jeśli nie masz czasu na wakacyjny wypoczynek i tylko szukasz taniego biletu lotniczego na weekendowe city break, warto dowiedzieć się paru szczegółów o pobycie w Londynie.

Bilety lotnicze do Londynu – informacje na temat Londynu

Londyn to stolica Anglii i Wielkiej Brytanii położona nad Tamizą. W mieście żyje ok. 9 milionów mieszkańców, a w całej aglomeracji niemal 20 milionów obywateli. Londyn to ośrodek wielu narodowości i kultur. Około 20% mieszkańców pochodzi z Azji, Afryki i Karaibów. Najpopularniejszą religią jest chrześcijanizm. Administracyjnie Wielki Londyn (Greater London) jest podzielony na 32 gminy oraz autonomiczne City.
Rezerwując bilet lotniczy do Londynu na wakacje warto też wiedzieć, że to jedno z największych miast świata. Wielki Londyn pokrywa obszar 1579 km². Odwiedź to majestatyczne i zachwycające miasto królowej Elżbiety, rezerwując bilet lotniczy tanimi liniami lotniczymi Ryanair!

Pogoda w Barcelonie – kiedy najlepiej rezerwować bilet lotniczy do Barcelony?

Londyn leży w klimacie umiarkowanym morskim, pod wpływem ciepłego Prądu Zatokowego. Jeśli lubisz wyższe temperatury, zarezerwuj tani lot do Londynu w lipcu – to najcieplejszy miesiąc, natomiast kupno tanich biletów do Londynu zaplanuj na styczeń, jeśli jesteś fanem chłodu i zwiedzania magicznie prezentujących się, ośnieżonych miast. Średni roczny opad atmosferyczny wynosi 601,7 mm – najwyższe opady występują w październiku, najniższe w lutym.
Zakup biletów lotniczych do Londynu tanimi liniami lotniczymi Wizzair czy Ryanair to świetny pomysł na krótki wypoczynek, trzeba jednak mieć na uwadze, że pogoda w Londynie potrafi być zaskakująca i nieprzewidywalna. Wspólnym mianownikiem dla pogody w Londynie jest … deszcz. Rezerwację biletów lotniczych do Londynu warto więc poprzedzić przeglądem prognozy pogody. Jedno jest pewne – w plecaku turystycznym nie może zabraknąć parasolki! Nie zapomnij również o wygodnych butach, gdyż dużą część wąskich uliczek Londynu pokrywa brukowane podłoże. Rekomendujemy zakup tanich biletów lotniczych do Londynu odpowiednio wcześniej w atrakcyjnych cemach na stronach tanich linii lotniczych Ryanair i Wizzair oraz na naszej wyszukiwarce biletów lotniczych.

pogoda w Londynie

Lipiec jest najcieplejszym miesiącem, styczeń najzimniejszym.
Źródło: weather.com

Lot do Londynu – jakie dokumenty potrzebujemy?

Wielka Brytania od soboty, 1 lutego 2020 roku nie jest już członkiem Unii Europejskiej. Zaznaczono jednak, że okres przejściowy oznacza dla pasażerów i przewoźników lotniczych brak zmian w zasadach wykonywania lotów z i do Wielkiej Brytanii do końca 2020 r. Nadal więc będzie można podróżować do i z Wielkiej Brytanii na podstawie dowodu osobistego.
Dla osób chcących wybrać się na wyjazd do Londynu w 2021 roku niezbędny będzie paszport. Warto zwrócić uwagę na datę jego ważności – powinna ona wynosić co najmniej 3 miesiące dłużej niż dany okres pobytu.

Waluta w Londynie

Walutą w Londynie jest Funt Brytyjski (1 GBP). Z uwagi na fakt, że Londyn to światowe centrum finansowe, cena funta to ważny globalny wyznacznik gospodarczy. Jego aktualny kurs ma też istotne znaczenie w naszym kraju ze względu na choćby milionową populację Polaków na Wyspach. Wykres kursu funta brytyjskiego wskazuje na osłabienie waluty Wielkiej Brytanii od 2016 roku. Jeszcze parę lat wcześniej notowano wartości 6, a nawet 7 zł za 1 funta brytyjskiego. Przed rezerwacją biletów lotniczych i wyborem połączenia lotniczego do Londynu na wakacje zaleca się więc wymianę pieniędzy i oszacowanie wszelkich dodatkowych kosztów, np. wynajęcia hotelu w Londynie.

Ubezpieczenie turystyczne przed wakacjami w Londynie

Przed wylotem i zakupem tanich biletów lotniczych do Londynu, warto wyposażyć się w ubezpieczenie turystyczne. Nie da się ustalić jednej uśrednionej ceny polisy na taki wyjazd. Każde ubezpieczenie jest inne, bo każdy z nas ma inne potrzeby. Do wyboru jest kilkanaście pakietów, które można modyfikować. Koszt polisy zależy od charakteru wyjazdu, długości pobytu czy oczekiwań osoby ubezpieczonej. Przy zakupie ubezpieczenia przed wylotem do Londynu warto wziąć pod uwagę takie czynniki, jak kradzież bagażu, ubezpieczenie od opóźnienia lotu i bagażu, rozszerzenie dla chorych przewlekle czy ewentualne hospitalizacje.
Przykładowo, na jednej ze stron cena ubezpieczenia dla jednej osoby na tygodniowy urlop w Londynie waha się w zależności od pakietu od 30zł do 260zł. Sprawdź ceny biletów lotniczych do Londynu w tanich liniach lotniczych, wybierz termin pobytu, a następnie zamów ubezpieczenie turystyczne do Londynu.

ubezpieczenie na lot do Londynu

Na problemy w Londynie – ważne numery telefonów

Darmowe numery alarmowe

999 - telefony stacjonarne
112 - telefony stacjonarne i komórkowe
Warto również wiedzieć o dodatkowym numerze udostępnionym przez Policję. Jest to darmowy numer Crime Stoppers 0 800 555 111, pod którym można zgłaszać wszelkie dostrzeżone wykroczenia i przestępstwa.

Ambasada w Londynie

W razie problemów podczas wypoczynku możemy wybrać się do polskiej placówki w Londynie, jaką jest Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie:
Adres placówki:
Wielka Brytania, Londyn, 47 Portland Place, W1B 1JH
Numery telefonów:
Tel.: +44 2072913520
tel. dyżurny: +44 2072913543
faks: +44 207 291 3575, +44 207 291 3576
Adres e-mail: londyn.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Rezerwacja biletów lotniczych – kulturalne wydarzenia w Londynie

Londyn obfituje w liczne wydarzenia kulturalne i sportowe przez cały rok. Warto zapoznać się z nimi i wziąć pod uwagę podczas rezerwacji biletu taniego lotu do Londynu – lepiej wcześniej kupić bilet lotniczy w promocyjnej cenie w miesiącu, w którym odbywa się interesująca nas impreza. Tanie linie lotnicze Ryanair czy Wizzair oferują kilkanaście lotów do Londynu przez cały tydzień, praktycznie przez cały rok.
Jeśli rezerwujesz połączenie lotnicze do Londynu pierwszy raz i zależy Ci na odwiedzeniu najbardziej znanych zabytków, koniecznie sprawdź dni ich otwarcia. Wydarzenia kulturalne przyciągają turystów z całego świata, więc koniecznie poszukaj zakwaterowania z odpowiednim wyprzedzeniem – jeśli zależy Ci na oszczędzeniu na noclegu w Londynie, wypróbuj alternatywy hoteli takie, jak pensjonaty czy Airbnb.

Kalendarz najciekawszych imprez w Londynie

Styczeń

New Years Day Parade

1 stycznia w południe tysiące osób w barwnych przebraniach podąża trasą wiodąca z Parliament Square przez Whitehall do Trafalgar Square, parada kończy się w Green Parku. Jej tradycja sięga 1987 roku, co roku przyciąga 500 000 widzów.

London International Mime Festival

Wydarzenie, które każdego roku pozwala zapoznać się z tym co najlepsze we współczesnym teatrze plastycznym, teatrze animacji, lalek dla dorosłych, teatrze cyrkowym. Ma miejsce w styczniu i trwa około 14 dni. To prawdziwa gratka dla fanów nieszablonowej sztuki.

Russian Winter Festival

W rosyjskim festiwalu zimowym uczestniczy co roku około 70 000 osób, odbywają się koncerty rosyjskich zespołów folklorystycznych, popowych oraz rockowych.

London International Boat Show

Pokazy różnego rodzaju jachtów, łódek i sprzętu związanego z żeglarstwem. Miejsce: Docklands, ExCel Exhibition Centre (wschodni Londyn). Opłata za wstęp - 14 funtów.

Luty

Chinese New Year

Podczas obchodów chińskiego nowego roku dzielnica China Town zostaje ozdobiona kolorowymi lampionami i pochodniami, zewsząd słychać głośną muzykę. Każdego roku jest reprezentowany przez jedno ze zwierząt chińskiego horoskopu. Obchody poprzedzają specjalne przygotowania, na które składa się kupowanie nowego ubrania, wizyta u fryzjera, spłacenie zaległych rachunków i długów, porządkowanie domu. W czasie obchodów przygotowuje się tradycyjne potrawy, zaś ulicę rozświetlają fajerwerki.

Pancake Day

Brytyjski odpowiednik polskiego Tłustego Czwartku, jednak Londyńczycy zamiast pączków wybrali naleśniki. Obchodzony we wtorek, przed Środa Popielcową.

Clowns Church Service

Msza święta, mająca na celu uczcić pamięć Josepha Grimaldi (najbardziej znanego brytyjskiego „króla” clownów). Po zakończeniu mszy organizowane są darmowe występy clownów.

Marzec

Mothering Sunday

Obchodzony u nas 28 maja Dzień Matki, na Wyspach obchodzony jest w marcu.

Dzień św. Patryka

Londyn to obok Nowego Jorku i Dublina największe skupisko Irlandczyków, więc 17 marca jest tam świętowany bardzo hucznie. Wszyscy noszą zielone ubrania i świętują litrami irlandzkiego piwa - Guinnessa. Najwięcej ludzi gromadzi się zwykle na Trafalgar Square, gdzie można zobaczyć paradę oraz liczne koncerty.

Chelsea Antiques Fair

Prawdziwa gratka dla wielbicieli antyków - dealerzy oferują szeroki wybór eksponatów poprzez ceramikę, malarstwo olejne, meble, drobną biżuterię, po dekoracyjne grafiki, srebra itd. Ceny wahają się zazwyczaj od 100 do nawet 20,000 £. Wstęp to koszt 5£.

Kwiecień

The Boat Race

Co roku reprezentacje dwóch najbardziej znanych angielskich uniwersytetów Cambridge i Oxford uczestniczą w najsłynniejszym wyścigu wioślarskim na świecie. Trasa wyścigu to około 4 milowy odcinek Tamizy z Putney do Mortlake. Geneza tego wyścigu sięga 1829 roku, kiedy to wygrała reprezentacja Oxfordu.

Maraton londyński

Tradycyjnie w kwietniu kilkadziesiąt tysięcy osób uczestniczy w prestiżowym biegu po ulicach Londynu. Start usytuowany jest zwykle w Blackheath we wschodniej części miasta, po przebiegnięciu 42km zawodnicy finiszują w centralnym Londynie, w okolicach The Mall i Buckingham Palace. Rekord czasowy to 2:05:38, jest to także rekord świata na tym dystansie.

London Harness Horse Parade

Coroczne wydarzenie, odbywające się w Poniedziałek Wielkanocny. To idealna okazja dla wielbicieli koni, aby podziwiać najpiękniejsze rasy kuców i koni. Miejsce: South of England Centre, Ardingly, West Sussex, RH17 6TL.

The East End Film Festival

Kwietniowe wydarzenie, podczas którego wyświetlane są filmy krótkometrażowe związane z dzielnicą East End. Swoje dzieła mogą pokazać zarówno młodzi twórcy, jak i doświadczeni artyści.

St. George’s Day

Obchody dnia Świętego Grzegorza (patrona Anglii) są świętowane 23 kwietnia.

Maj

Finał Pucharu Anglii w piłce nożnej

FA Cup to najstarsze na świecie rozgrywki piłkarskie (1872), ich finał odbywa się na londyńskim stadionie Wembley z krótkimi przerwami od 1923 roku. W latach osiemdziesiątych liczba kibiców sięgała 100 000.

Chelsea Flower Show

Jedno z najpopularniejszych wiosennych wydarzeń w Londynie. Fani ogrodnictwa licznie zjeżdżają z całego świata w jedno miejsce, aby nacieszyć oko najnowszymi roślinnymi perełkami. Miejsce: Royal Hospital, Chelsea, London SW3.

Mind Body Spirit Festival

Festiwal promuje tematykę jogi, medytacji i medycynę holistyczną. Prawdziwą atrakcją są odbywające się wówczas warsztaty – prowadzone przez najbardziej inspirujących i uznanych znawców tej problematyki.

Czerwiec

The Wimbledon Championships

Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o londyńskim Wimbledonie. Trwający około dwóch tygodni wielkoszlemowy turniej tenisowy przyciąga co roku setki tysięcy kibiców. Jego historia sięga 1877 roku, przez co jest uważany za najstarszy tego typu turniej na świecie. W 2007 roku pula nagród osiągnęła niemal 12 mln funtów.

Trooping the Colour

Trooping the Colour jest to uroczysta parada gwardii królewskiej przypadająca w każdą drugą sobotę czerwca z okazji rocznicy urodzin jej królewskiej mości. Paradę można zobaczyć m.in na ulicy Pall Mall przed pałacem Buckingham. Królowa obchodzi urodziny 21 kwietnia, jednak parada ma miejsce w czerwcu ze względu na ładniejszą pogodę.

Fathers Day

Brytyjski Dzień Ojca odbywa się w trzecią niedzielę czerwca.

Team Green Britain Bike Week

Największa masowa impreza Wielkiej Brytanii, która gromadzi tysiące rowerzystów i promuje ten sposób transportu.

Taste of London

Gratka dla wszystkich łasuchów - czerwcowy festiwal związany z branżą gastronomiczną, trwa 4 dni.

The City of London Festival

Coroczny festiwal, trwający od dwóch do trzech tygodni, na przełomie czerwca i lipca. Jest silnie ukierunkowany na muzykę klasyczną, ale jego program oferuje również koncerty muzyki jazzowej, światowej, operowej, projekcje filmowe, wykłady i wycieczki z przewodnikiem.

Lipiec

Pride in the Park / Pride London

Największe wydarzenie UK, które związane jest ze społecznością homoseksualną. Jest to tzw. parada równości, mająca zwiększyć tolerancję dla osób homoseksualnych i rozgłosić ich postulaty. Impreza się zaczyna marszem wyruszającym z Hyde Park i zmierzającym w kierunku Parliament Square, któremu towarzyszy muzyka grana na żywo, tańce i zabawa.

Canada Day in London

Londyński Dzień Kanady daje możliwość społeczności kanadyjskiej na zaprezentowanie londyńczykom i turystom z całego świata, własnego bogactwa kulturowego; muzyki, sztuki filmowej i malarskiej, kulinarnej.

Sierpień

Karnawał na Notting Hill

Największa karnawał na świecie, zaraz po brazylijskim Rio de Janeiro. Co roku na ulice dzielnicy Notting Hill przyciąga setki tysięcy ludzi. W 2007 roku w karnawale wzięło udział blisko 2 mln osób. Jego początki sięgają 1965 roku, kiedy to festiwal został zapoczątkowany przez karaibską ludność Notting Hill.

Great British Beer Festival

Festiwal określany mianem „Największego pubu na świecie”. Uczestnicy wydarzenia mają okazję spróbować ponad 500 rodzajów piwa z UK i około 350 gatunków złocistego trunku z całego świata.

Wrzesień

Open House London Weekend

Weekendowe wydarzenie, które jest unikalną okazją dla miłośników londyńskiej architektury. Około 700 nowych i starych budynków, zazwyczaj niedostępnych dla zwiedzających otwiera swoje drzwi i czeka na gości. I w dodatku za darmo!

The BBC Proms

Największa impreza muzyki klasycznej na świecie. Koncerty odbywają się głownie w Royal Albert Hall w Londynie. Podczas festiwalu odbywa się minimalnie 70 koncertów. Wydarzenie, które na zawsze pozostanie w pamięci każdego miłośnika muzyki klasycznej.

Great River Race London

Coroczny wioślarski wyścig, odbywający się na Tamizie, w którym bierze udział około 275 tradycyjnych łódek, w tym chińskie „smocze łódki”, hawajskie łódki wojenne i wiele innych. Wstęp darmowy!

Październik

Raindance Festival

Niezależny filmowy festiwal.

National Poetry Day

Narodowy dzień poezji. Składa się na niego wiele wydarzeń na żywo i działań internetowych.

Chocolate Week

Londyński tydzień poświęcony czekoladzie.

BFI London Film Festival

Festiwal odbywający się corocznie od 1965 roku. Przedstawia najlepsze nowe filmy z całego świata. Niezwykłe jest w nim to, że nie stanowi imprezy zamkniętej, dostępnej jedynie dla osób związanych z przemysłem filmowym.

Halloween

Wydarzenie uwielbiane przez dzieci na całym świecie – przebieranki i bale również odbywają się w Londynie 31 października.

Listopad

Bonfire Night

Tradycyjna, coroczna impreza. Ma miejsce 5 listopada. Wówczas niebo rozświetlają fajerwerki, pochodnie i ogniska. Jednym słowem to noc pełna zabawy i ognia, która dostarcza niezapomnianych wrażeń.

London Jazz Festival

W listopadzie Londyn na kilka dni staje się prawdziwą stolicą Jazzu.

The Lord Mayors Show

Jedna z najstarszych imprez Londynu. Lord Mayor to burmistrz City of London, który w tym dniu przemierza ulice w bogato zdobionej karocy.

Grudzień

Great Christmas Pudding Race

Wyścig z tradycyjnym puddingiem, który ma miejsce każdego roku, od 1980. Jest imprezą charytatywną, której celem jest zgromadzenie funduszy na rzecz Cancer Researcher. Uczestnicy mają za zadanie przebiec z puddingiem na talerzu tor pełen przeszkód.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Każde duże miasto, jak i Londyn, organizuje wspaniały jarmark bożonarodzeniowy. w Londynie - Winter Wonderland – znajduje się w Hyde Parku.

Jak wyszukać promocje na tanie loty do Londynu?

Jak znaleźć tanie loty do Londynu i gdzie rezerwować bilety lotnicze?

 • na cenę lotu ma wpływ wybór lotniska i liczba przesiadek
 • dużą rolę odgrywa również czas rezerwacji biletu lotniczego do Londynu - rezerwuj połączenia lotnicze z przynajmniej 4-tygodniowym wyprzedzeniem, by znaleźć ceny poniżej średniej
 • jeśli musisz odbyć podróż do Londynu z dnia na dzień, skorzystaj z wyszukiwarki tanich biletów lotniczych, która znajdzie dla Ciebie najkorzystniejsze oferty
 • zaglądaj na oficjalne strony tanich linii lotniczych, gdzie znajdziesz najnowsze promocje i tanie loty do Londynu w wybranych dniach
 • najtańszy miesiąc na lot do Londynu to styczeń
 • droższe połączenia na pewno zauważymy od piątku do poniedziałku, a tańsze bilety lotnicze do Londynu są w środku tygodnia, kiedy podróżuje mniej osób
 • powszechnie znanym faktem jest, że miesiące wakacyjne oraz wszelkie święta są najbardziej oblegane przez turystów, więc warto wziąć to pod uwagę i rezerwować loty na Boże Narodzenie do Londynu z dużym wyprzedzeniem tanimi liniami lotniczymi Ryanair czy Wizzair

Rezerwacja biletów online w wyszukiwarce biletów lotniczych to łatwy sposób na tani lot do Londynu z Wizzair dzięki zebraniu wszystkich ofert tanich biletów różnych przewoźników tanich linii lotniczych w jednym miejscu!
Wybieramy połączenie lotnicze z wybranego przez nas miasta w Polsce do wybranego lub wszystkich lotnisk w Londynie i rezerwujemy tanie bilety online! Wygoda i oszczędność – rozpocznij rezerwację biletu lotniczego do Londynu już dziś! Wskazówki, na które warto zwrócić uwagę przy szukaniu tanich lotów to znalezienie na to czasu o poranku w środku tygodnia – w weekendy i popołudniami ceny tanich biletów lotniczych rosną! Najtańsze bilety lotnicze kupimy zazwyczaj w grudniu, a najdroższe w lipcu.

Tanie loty do Londynu – promocje na wymarzony wyjazd

Przy rezerwacji taniego biletu lotniczego warto wziąć pod uwagę tanią linię lotniczą –Wizzair czy Ryanair, jak i długość lotu. Bezpośredni lot z Polski do Londynu trwa od 2 do 2,5 godziny w zależności od lotniska, z którego startujemy. Linie lotnicze, które oferują tanie loty do Londynu to m.in.:

 • tanie loty Ryanair
 • tanie loty easyJet
 • tanie loty American Airlines
 • tanie loty Air Canada
 • tanie loty LOT

Tanie linie lotnicze – niskobudżetowi przewoźnicy w Europie

Podróżowanie poprzez połączenia lotnicze staje się coraz częściej wykorzystywanym sposobem przemieszczania się. Dzieje się tak za sprawą coraz większej liczby ofert tanich linii lotniczych, np. Ryanair albo Wizzair, które proponują tanie loty do Londynu oraz do innych najciekawszych i najpopularniejszych miejsc w Europie, przygotowując często atrakcyjne promocje przy rezerwacji tanich biletów lotniczych przez wyszukiwarkę biletów w Internecie. Tanie linie lotnicze w Europie, latające do Anglii to np.

 • tanie linie lotnicze WizzAir
 • tanie linie lotnicze Ryanair
 • tanie linie lotnicze easyJet

tanie linie lotnicze do Londynu

Tanie loty do Londynu – lotniska w Londynie

Aglomeracja Londynu posiada aż 6 międzynarodowych portów lotniczych: Heathrow, Gatwick, Luton, Stansted, City i Southend. Prezentujemy lotniska z których można dolecieć z/do Polski.

Heathrow port lotniczy

Jest to największy europejski port lotniczy i jedno z największych światowych lotnisk. Położony jest on 23 km na zachód od centrum Londynu. Lotnisko dysponuje wszelkimi, na terminalach odbywają się tu nawet różnego typu wydarzenia jak turnieje w piłkarzyki czy festiwal whisky. Rocznie obsługuje ponad 67 milionów pasażerów, 90 linii lotniczych lata do 170 lokalizacji. Lotnisko składa się z pięciu terminali.

Parking

Każdy z terminali ma swój oddzielny parking z możliwością krótkiego i długiego postoju. Parkingi są dostosowane do osób niepełnosprawnych, posiadają punkty pomocy, a nawet usługi szofera. Dla parkingu długoterminowego rekomenduje się wcześniejszą rezerwację miejsca online. Cena za postój 7 dni przy rezerwacji online, wynosi około 60 funtów.

Dojazd

Najszybciej: pociągiem Heathrow Express – kursuje co 15 minut, podróż trwa około 15 minut. Bilet w jedną stronę £16.50. Pociąg dojeżdża do dworca London Paddington.

Najtaniej: linią Piccadilly londyńskiego metra – pociągi odjeżdżają średnio co kilka minut, podróż zajmuje od 45 do 60 minut. Najtańszy bilet kosztuje £2.20 lub £3.70 dla osób korzystających z kart Oyster.

Najwygodniej: Heathrow Express do dworca London Paddington potem taksówka do miejsca docelowego – taksówka z lotniska do centralnego Londynu (£45-60) mogłaby zająć od 45 do 60 minut (w zależności od natężenia ruchu).

Door to door: National Express Dot2Dot – minibus wożący od drzwi do drzwi, koszt w granicach £17-25.

London Gatwic

Gatwick to drugie co do wielkości londyńskie lotnisko. Jest to też ulubione lotnisko wakacyjne londyńczyków – głównie z racji bardzo dobrego skomunikowania z centralnym Londynem, jak i dużo lepszym wyborem połączeń. Co ważniejsze, jest również mniej zatłoczone od Heathrow, rzadziej zdarzają się tu opóźnienia i odwołane loty. Lotnisko znajduje się w połowie drogie pomiędzy Londynem, a położonym nad kanałem La Manche Brighton. Od obydwóch miast dzieli je odległość 40 km.

Dojazd z Gatwick do centrum Londynu:

Pociągiem Gatwick Express, który dojeżdża do dworca London Victoria. Odjeżdża co 15 minut, podróż trwa od 30 do 35 minut. Bilet kosztuje £16,90.

Pociągiem Southern Railway, który dojeżdża również do dworca London Victoria przez East Croydon i Clapham Junction. Odjeżdża co 15 minut, podróż trwa od 35 do 40 minut. Taniej niż Gatwick Express (£8.90 w jedną stronę lub £11 za bilet łączony z biletem dziennym na strefy 1-6).

Pociągiem First Capital Connect, który dojeżdża do London Bridge, Blackfriars, City Thameslink, Farringdon, St. Pancras International, Luton Airport i dalej na północ.

Autobusem National Express – wygodne połączenia do lotniska Heathrow i innych miast w Wielkiej Brytanii.

London Luton

Lotnisko Luton znajduje się 50 km na północ od centrum Londynu.

Bezpośrednie połączenia z Polską obsługują tanie linie lotnicze:
WizzAir: Gdańsk, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław.

Z lotniska Luton do centrum Londynu można dostać się:

Pociągiem National Rail – autobus wahadłowy na dworzec kolejowy Luton Airport Parkway odjeżdża ze stanowiska 1. Podróż ze stacji Luton Airport Parkway do stacji King’s Cross trwa około 35 minut. Dalej można przesiąść się na metro. Koszt wraz z dobowym biletem na metro: £13.20.

Autobusem linii Green Line – autobus linii Green Line 757 zapewnia bezpośrednie połączenie między lotniskiem a centrum Londynu. Czas przejazdu w zależności od pory dnia 60-90 minut. Koszt: £11.

Autobusem linii National Express – autobusy łączące z licznymi miastami i miejscowościami, w tym z Birmingham, Cambridge, East Midlands, lotniskiem Gatwick, lotniskiem Heathrow, Liverpoolem, Manchesterem, Milton Keynes, Northampton oraz lotniskiem Stansted odjeżdżają ze stanowisk 5 i 6.

Linie lotnicze easyJet i Wizz Air organizują dojazd do centrum Londynu lub wybranego hotelu minibusami. Szczegółowych informacji należy szukać na stronach www tych linii.

London Stansted

Lotnisko Stansted to odległy o 48 km na północny-wschód od Londynu port lotniczy, obsługuje głównie połączenia tanich linii lotniczych. Jest bazą główną Ryanair na Wyspach Brytyjskich.

Bezpośrednie połączenia z Polski:
Ryanair: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa-Modlin, Wrocław.

Dojazd ze Stansted do centrum Londynu:

Pociągiem Stansted Express – do dworca London Liverpool Street, odjeżdża co 15 minut, czas podróży około 45-60 minut. Bilet kosztuje £18.

Pociągiem i dalej metrem: Stansted Express do Tottenham Hale, dalej metrem (linia Victoria). Co 15 minut. Dobre połączenie, jeśli wybierasz się w kierunku południowego Londynu, West End lub zachodniego Londynu.

Autobusem National Express. Kursuje co 15-30 minut. Czas podróży do Stratford: 1 godzina, do London Victoria Coach Station: 90 minut. Bilety kosztują £8 (do Stratford) lub £10 (do Victoria) oraz odpowiednio £14 i £16 za bilety w dwie strony.

Autobusem Terravision. Kursuje co godzinę, a czas podróży wynosi 75 minut. Bilet do London Victoria Coach Station kosztuje £8.

Taksówką. Czas podróży około 60-120 minut (w zależności od ruchu i miejsca, do którego się jedzie), koszt to około £70.

Lotnisko London City

Lotnisko City to małe lotnisko klasy miejskiej położone najbliżej centrum Londynu.

Dojazd do lotniska:

Docklands Light Railway – szybkie i wygodne połączenie lekką kolejką miejską. Bilety dzienne i okresowe są ważne.

Taksówka – podróż zajmuje około 30 minut, £20-35.

Lotnisko London Southend

Lotnisko Southend leży około 80 km na wschód od Londynu i obsługuje głównie połączenia z wyspą Jersey oraz Le Touquet. Aktualnie lotnisko to nie obsługuje żadnych bezpośrednich połączeń z Polską – może się to jednak zmienić, gdyż zarząd lotniska podjął decyzję o modernizacji i rozbudowie.

Noclegi w Londynie

Mając zarezerwowany tani bilet lotniczy do Londynu, czas rozpocząć poszukiwania najlepszej opcji na nocleg w Londynie. Musimy zdecydować, czy interesuje nas mieszkanie w centrum, czy wolimy spokojniejsze okolice obrzeży. Możemy wyszukać zakwaterowania w Londynie na podstawie naszego budżetu – wiele stron umożliwia wybór zakresu cenowego czy ilości gwiazdek. Szukając w wyszukiwarce biletów tanich lotów z pewnością znajdziemy wiele promocji na hotele, pensjonaty, hostele, B&B i domy wakacyjne w Londynie.

Jeżeli ciekawi cię historia, poszukaj hoteli blisko City of London. W pobliżu znajduje się wiele istotnych dla miasta miejsc, Katedra św. Pawła czy Tower of London. Odległości między miejscami destynacji a hotelem pokonasz w 15-20 minut spacerem lub krótką jazdą autobusem. Wolisz hotele w Londynie poza centrum? Wybierz się do Wembley, północno-zachodniej części stolicy Wielkiej Brytanii. Znajduje się tutaj słynny stadion sportowy, mnóstwo sklepów i terenów zielonych. Jeśli jesteś zainteresowany zwiedzaniem okolic, wybierz lokalizację blisko dworca kolejowego Victoria Station - wyruszają z niego pociągi do wielu miast Wielkiej Brytanii.

Ceny hoteli w Londynie różnią się na przestrzeni tygodnia i sezonu. Przykładowo, mając zarezerwowany tani bilet lotniczy na city break za weekend w hotelu w Londynie we wrześniu można znaleźć tanie hotele w Londynie w cenie 49 zł, hotele 3-gwiazdkowe od 103 zł i 4-gwiazdkowe od 167 zł. Sprawdź w wyszukiwarce biletów ofertę tanich lotów, zarezerwuj bilet lotniczy na promocji i wybierz nocleg, który pozwoli Ci nabrać sił na całodniowe wędrówki po zachwycającym Londynie!

tanie noclegi londyn

Co zjeść w Londynie? Kulinarny przewodnik po mieście

Londyn to kraj zarówno wielu kultur, jak i wielu smaków. Pośród uliczek znajdziemy typowe brytyjskie dania, jak i każdą kuchnię świata. Pracują tu najsłynniejsi szefowie kuchni. Posiłek od Hestona Blumenthala zjesz w Knightsbridge, a restaurację Gordona Ramsaya znajdziesz w Chelsea. Jeśli nie lubisz restauracyjnego klimatu, swobodny i wyjątkowy klimat znajdziesz w licznych barach i pubach.

Rezerwując tanie bilety lotnicze do Londynu w wyszukiwarce biletów możemy zaoszczędzić na poznawanie miasta kubkami smakowymi! Co warto zjeść na wyjeździe do Londynu po rezerwacji tanimi liniami lotniczymi Ryanair czy Wizzair biletu lotniczego?

 1. Tradycyjne dania brytyjskie – często mogą się ona nam kojarzyć z niesmaczną, tłustą kuchnią, jednak nie musi tak być. Warto zachwycić się sytym, słynnym śniadaniem, nazywanym zazwyczaj all day breakfast, english breakfast, full english… jednak zawsze chodzi o smażone jajko z bekonem, podawane z ciepłą fasolą w sosie pomidorowych, grzybami, kiełbaskami i pomidorami. W niedziele można skusić się na pubowy specjał Sunday Roast – mięsa (do wyboru kurczak, wołowina lub inne, w zależności od miejsca), podawanego z puree z ziemniaków (mashed potatoes) lub pieczonych ziemniaków (roasted potatoes) oblanych sosem pieczeniowym (gravy), gotowanym groszkiem i yorkshire pudding (rodzaj słonej mufinki). Podawane jest ono w większości pubów serwujących jedzenie.
 2. Fish and chips w Londynie – ryba smażona w specjalnej panierce podawana z frytkami – klasyk genialny w swojej prostocie. Choć jest to wersja nieco fast-foodowa, to znajdziemy ją niemal w każdym pubie w Londynie, więc warto o niej wspomnieć.
 3. Cornish pasty (pieróg kornwalijski) z różnym nadzieniem
 4. Blood pudding (angielska kaszanka)
 5. Bangers and mash (kiełbaski z dodatkiem tłuczonych ziemniaków).
 6. Oferty lunchowe – kultura lunchowa jest wszechobecna w Londynie, co pozwala zjeść lunch w wybranych godzinach w atrakcyjnych cenach.
 7. Kuchnia chińska – znajdziemy liczne chińskie knajpki, szczególnie w dzielnicy China Town (warto spróbować np. dim sum, czyli pierożków na parze).

Gdzie tanio zjeść w Londynie? Przykładowe lokale

Leon - kilka lokalizacji w Westminster i City

Mięsne, wegańskie, bezglutenowe, tanie, dostępne, pyszne? Odpowiedź jest tylko jedna – Leon! Znajdziecie ją w każdym zakątku centrum i poratuje Was kiedy już umieracie z głodu podczas całodziennego zwiedzania Londynu. Lokal cechuje wyjątkowy klimat, przystępne ceny, smaczne jedzenie i ekologiczne podejście. Dania dostaniecie bowiem w kartonowych pudełkach zrobionych z recyklingu. Ciepłe dania główne £4-£6.

Sussex Fish Bar - 20 London St, Paddington

Pyszne klasyczne fish and chips dostępne w lokalu i na wynos. Krótki czas oczekiwania i duży wybór ryb i owoców morza. Za £6 dostaniecie małą rybkę wraz z dodatkami na wynos lub w lokalu. Dla zwolenników diety roślinnej dostępny jest wege burger za około £4. Atrakcyjna jest także oferta lunchowa.

Kennington Lane Cafe - 383 Kennington Lane Vauxhall, Londyn

To najpopularniejsza tania knajpka w rankingu Tripadvisor. Znajdziemy w niej śniadanie, lunche i brunche. Jest polecana ze względu na wyśmienite, duże śniadanie, atrakcyjne ceny i bardzo miłą obsługę. Lokal otrzymał tytuł Travellers Choice 2020.

Kennington Lane Cafe

Tanie loty do Londynu - atrakcje turystyczne w Londynie

Londyn słynie ze znanych na całym świecie zabytków, odwiedzanych corocznie przez dziesiątki tysięcy turystów. Miasto urzeka tradycyjną architekturą oraz intryguje rodziną królewską. Wykupując tanie bilety lotnicze do Londynu, warto swój pobyt zaplanować choć na parę dni. Zobaczenie tak dużej aglomeracji i najciekawszych miejsc wymaga trochę czasu. W wyszukiwarce lotów tani bilet do Londynu możemy z wyprzedzeniem kupić nawet za 75 zł!

tanie loty Londyn

Jeśli rezerwujesz tani bilet lotniczy do Londynu, głównie w celu zwiedzenia miasta, dobrym pomysłem będzie wykupienie karty Oyster Card. Karta doładowana gotówką działa na zasadzie pre-paid – płacąc nią za przejazd odpowiednia kwota jest pobierana z kwoty zgromadzonej na karcie. Umożliwia ona przejazdy metrem i autobusem i można ją zasilać na każdej stacji w mieście. Unikaj jednak porannego i popołudniowego szczytu, gdy stacje pękają w szwach. Londyn jest dwa razy większy od Nowego Jorku. Na szczęście sieć londyńskiego metra obsługuje dużą część miasta, podobnie jak słynne autobusy dwupiętrowe.

TOP 10 atrakcji w Londynie – co trzeba zwiedzić w Londynie?

 1. Pałac Buckingham - dom królowej Elżbiety II, pałac ten od XIX w. pełni funkcję domu dla brytyjskich władców. Poza zwiedzaniem samego pałacu, warto tu również zobaczyć zmianę warty, która jest bardzo ciekawą i oficjalną uroczystością i odbywa się z reguły codziennie o 11:30.
 2. Big Ben – czyli najsłynniejszy zegar na świecie oraz najbardziej znana atrakcja Londynu, stanowiąca serce miasta. Wieża zegarowa, połączona jest z Pałacem Westminsterskim, czyli miejsca, w którym obraduje brytyjski parlament, w skład którego wchodzą Izby Lordów i Izby Gmin. Big Ben to nazwa zwyczajowa wieży zegarowej Elizabeth Tower w Londynie w Wielkiej Brytanii. Nazwa początkowo odnosiła się do dzwonu ze St. Stephens Tower, zwanej również The Clock Tower. Obecnie nazwa Big Ben odnosi się często zarówno do dzwonu, jak i zegara oraz samej wieży. 12 września 2012 roku wieża została oficjalnie nazwana Elizabeth Tower dla uhonorowania 60-letniego panowania Elżbiety II.
 3. London Eye – robiący wrażenie ogromny diabelski młyn, a dokładniej koło widokowe. Jest wspaniałym miejscem do podziwiania panoramy Londynu. Pełen jego obrót trwa około 30 minut.
 4. Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds - zbiór figur woskowych przedstawiających ludzi rozrywki, rodziny królewskiej, sportowców, jak i postacie, które miały wpływ na losy świata – obok Beyonce, Toma Cruise można zobaczyć tu Królową Angielską, Papieża Jana Pawła II, jak i Fidela Castro, czy Shreka. Znajdziemy tam też komnaty strachu oraz pokaz filmowy w planetarium. Bilet wstępu kosztuje £24, tuż przed zamknięciem można nabyć bilety o połowę taniej – tworzy się wtedy zwykle kolejka na 30-45 minut. Najbliższa stacja metra: Baker Street.
 5. Museum of London - jak sama nazwa wskazuje, jest to muzeum historii Londynu od czasów prehistorycznych po dzisiejsze. Wstęp wolny. Najbliższa stacja metra: Barbican, St. Paul’s.
 6. Hyde Park - w tym parku znajdują się słynny Speakers Corner, gdzie każdy może się wypowiedzieć na dowolny temat oraz Diana, Princess of Wales Memorial. Tutaj również odbywają się koncerty rozrywkowe. Hyde Park jest oddzielny zbiornikiem wodnym od Kensington Gardens – razem tworzą duży zespół parkowy, ale mniejszy niż Central Park w Nowym Jorku.
 7. Katedra Św. Pawła – jeden z największych kościołów na świecie, zbudowana na wzór Bazyliki Św. Piotra w Rzymie. Wstęp płatny za wyjątkiem niedziel. Najbliższa stacja metra: St. Paul’s.
 8. Tower of London - usytuowana nad brzegiem Tamizy, w południowo-wschodniej części City, królewska twierdza. Zbudowana ponad 900 lat temu, zawiera skarby królewskie oraz pilnowana jest przez strażników tradycyjnie zwanych Beefeaters. Najbliższe stacja metra: Tower Gateway, Tower Hill.
 9. London Tower Bridge - wizytówka Londynu, często niewłaściwie nazywany London Bridge, most zwodzony pochodzi z XIX wieku, podnoszony jest średnio 600 razy w ciągu roku. Jego środkowa część to dwa ważące po 1100 ton zwodzone przęsła mostu podnoszące się w ciągu 90 sekund. Zwieńczone pinaklami wieże oraz pomost kryją mechanizm służący do podnoszenia ruchomych przęseł. Unoszone są, aby umożliwić przepłynięcie dużym statkom lub przy specjalnych okazjach. W swych najlepszych czasach most był otwierany pięć razy dziennie.
 10. National Gallery – bardzo znane muzeum, w którym podziwiać możemy najważniejsze obrazy na świecie. Jest tu strefa kolekcji stałej, która jest objęta darmowym wstępem oraz kolekcja czasowa, która jest płatna. Zobaczyć tu można obrazy m.in. Van Gogha czy Moneta. Na tą atrakcję radzimy poświęcić więcej czasu!

Bilety lotnicze do Londynu – 5 ciekawostek na temat Londynu

 • Zanim wybierzesz się do muzeum, teatru czy atrakcji turystycznej, sprawdź ceny w Internecie – często rezerwując bilet przez Internet można dostać 10% zniżki.
 • Można też kupić bilety łączone na jedną lub więcej atrakcji – np. kupując bilet na London Eye oraz do muzeum figur woskowych Madame Tussauds zapłacimy taniej i wejdziemy do muzeum bez kolejki.
 • Londyńskie metro to najstarsze metro na świecie, a jego pierwsza linia rozpoczęła działalność w 1863 roku.
 • Nielegalna jest śmierć w Pałacu Westminsterskim.
 • W 2016 r. Londyn znalazł się na szóstym miejscu wśród najdroższych miast, w których można mieszkać.
Powrót

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: azda

Pozycjonowanie lokalne