Strona główna / Tanie loty kraje / Tanie loty do Niemiec

Tanie loty do Niemiec

Tanie loty do Niemiec

Niemcy to nasz najbliższy zachodni kraj sąsiadujący. Uchodzą za największą gospodarkę Europy, znaną z sukcesów w branży high-tech, a w Polsce z wysokiej jakości samochodów i autostrad, ekskluzywnych marek odzieżowych, świetnych drużyn piłkarskich czy wybitnych kompozytorów. Ale poza byciem „Tygrysem Europy”, Niemcy witają gości przytulnymi bazarkami świątecznymi, europejską elegancją i nowoczesnymi oraz zachwycającymi architekturą, wielokulturowymi miastami - są siódmym na świecie państwem pod względem liczby przyjazdów z zagranicy. W 2015 roku Niemcy odwiedziło 34,972 mln. turystów. Pod względem przychodów z turystyki w 2015 Niemcy zajęły ósme miejsce na świecie z wynikiem 36,867 mld dolarów.

Niemcy pod względem atrakcji turystycznych mają przybyłym tanimi połączeniami lotniczymi Wizzair czy Ryanair odwiedzającym wiele do zaoferowania: górzyste tereny (Alpy i góry średniej wysokości), pojezierne i rzeczne krajobrazy, wybrzeże i wyspy Morza Północnego oraz Bałtyckiego, liczne zabytki kulturowe, dużą liczbę historycznych miast oraz rozwiniętą infrastrukturę.

Każdy, kto rezerwuje tanie bilety lotnicze do Niemiec, powinien wiedzieć, że Republika Federalna Niemiec jest złożona z 16 krajów związkowych, nazywanych Landami, posiadających własne konstytucje i szeroką autonomię. Ze względu na różnice w ich wielkości oraz liczbie ludności, w każdym z nich różni się system podziału administracyjnego. W 2009 r. Niemcy podzielone były na 403 powiaty, w tym 301 ziemskich i 102 miejskie.

Tanie loty do Niemiec – turystyka piesza i wędrówki

Dla wielbicieli aktywnej formy wypoczynku i osób wybierających się na krótki wyjazd na city break tanimi lotami do Niemiec, góry odgrywają znaczącą rolę zarówno w zimę (sporty zimowe), jak i latem (wędrówki górskie, wspinaczka górska, kolarstwo górskie). Najwyższe szczyty Niemiec znajdują się w Alpach Bawarskich i Algawskich. Góry średniej wysokości, jak na przykład Las Bawarski, Schwarzwald, Harz czy Rhön, stanowią cel wędrówki pieszych turystów przybyłych tanimi linami lotniczymi. Dla mniej wprawionych w wojaże wycieczkowiczów preferujących spacery, polecamy płaskie tereny, jak klifowe wybrzeże Rugii czy pagórkowate tereny na Pojezierzu Meklemburskim będące pozostałością epoki lodowcowej.

Alpy bawarskie

Lot do Niemiec – 20 zabytków, które trzeba zobaczyć

Niemiecka Centrala Turystyki podaje co roku 100 najchętniej odwiedzanych zabytków Niemiec. Ankietowani są przy tym wyłącznie zagraniczni turyści. Przed kupnem biletu lotniczego na tani lot do Niemiec z Wizzair lub Ryanair, warto zapoznać się z najczęściej odwiedzanymi obiektami. Kto lepiej podpowie nam, co warto zobaczyć niż miliony turystów odwiedzających Niemcy przed nami? Lista ta jest z pewnością uniwersalna ze względu na ponadczasowość zabytków, więc co roku zestawienie wygląda podobnie. W 2015 roku prezentowało się tak:

 1. Europa-Park w Rust
 2. Zamek Neuschwanstein
 3. Katedra św. Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii (na liście UNESCO)
 4. Starówka i Zamek w Heidelbergu
 5. Brama Brandenburska
 6. Starówka w Rothenburg ob der Tauber
 7. Jezioro Bodeńskie wraz z wyspą Mainau
 8. Zugspitze
 9. Mur Berliński
 10. Szlak Romantyczny
 11. Parki krajobrazowe w Schwarzwaldzie
 12. Königssee w Berchtesgaden
 13. Zamek w Norymberdze
 14. Oktoberfest w Monachium
 15. Kościół Marii Panny w Dreźnie
 16. Region winiarski w Mozeli
 17. Gmach parlamentu Rzeszy w Berlinie
 18. Berchtesgaden
 19. Park narodowy Saska Szwajcaria
 20. Wyspa Rugia

Brama Brandenburska

Niemiecka Wenecja

Miasto kojarzone z położeniem „nad wodą” jest bez wątpienia włoska Wenecja, natomiast ogromna ilość mostów kojarzy się z Wrocławiem. Jednak miasto z największą ilością mostów może zaskakiwać, bo okazuje się, że jest to miasto w Niemczech – a dokładniej Hamburg. Najwięcej mostów na świecie znajduje się właśnie w Hamburgu, a ich liczba wynosi 2302.

tanie loty Hamburg

Kiedy zarezerwować bilet lotniczy do Niemiec? Klimat w Niemczech

Niemcy nie są krajem typowo turystycznym, jednak obecność licznych zabytków przyciąga sporą liczbę odwiedzających. Co więcej jako doskonale rozwinięty ośrodek przemysłowy i polityczny, oprócz turystów stale napływa tu wiele osób tanimi liniami lotniczymi w sprawach biznesowych.

„Typowy” sezon turystyczny w Niemczech trwa od mają do września. W tym okresie pogoda jest dość przewidywalna i sprzyjająca dużej liczbie imprez regionalnych i festiwali - oczywiście w tym okresie musimy liczyć się z wyższymi cenami usług. Warto pamiętać o dużych wydarzeniach międzynarodowych, takich pokazy lotnicze w Heidelbergu, salon motoryzacyjny we Frankfurcie czy najbardziej znany w na całym świecie Oktoberfest – w tym czasie szczególnie trudno o tanie, a nawet jakiekolwiek wolne noclegi i warto zarezerwować hotel z wyprzedzeniem wraz z tanim lotem do Niemiec w wyszukiwarce biletów lotniczych. Zima to oczywiście idealny czas na przyciągnięcie miłośników narciarstwa i innych rozrywek zimowych, którzy licznie zjeżdżają do Alp Bawarskich.

Dobrą porą na wycieczkę do Niemiec jest wiosna. Pogoda na ogół dopisuje a ceny są znacznie niższe niż w sezonie, choć nadal musimy się przygotować na niemałe stawki w walucie Euro.

W Niemczech panuje klimat umiarkowany z chłodnymi pochmurnymi i mokrymi zimami i latami. Większość terenu Niemiec leży w strefie umiarkowanej ciepłej, gdzie dominują wilgotne wiatry zachodnie. Zimy są stosunkowo łagodne, a lata dość ciepłe – więc pogoda jest dosyć podobna do tej w naszym kraju. Najcieplejszym regionem Niemiec jest południowo-zachodni zakątek kraju: Deutsche Weinstraße i Nizina Górnoreńska. Tutejsze lata mogą być bardzo ciepłe przez długi okres. Na Wyżynie Bawarskiej w miesiącach wiosennych i jesiennych wieją ciepłe i suche feny.

Tanie loty do Niemiec - kuchnia niemiecka

Pierwszym skojarzeniem, kiedy wybieramy się na wypoczynek do Niemiec dzięki tanim biletom lotniczym Wizzair lub Ryanair, jest treściwa kuchnia niemiecka. W diecie Niemców dużą rolę pełni chleb – słyną oni nawet z dużej liczby różnorodnych gatunków chleba (około 300 gatunków). Kuchnia niemiecka jest bardzo pożywna, królują w niej ziemniaki i wieprzowina. Mięsa wieprzowego używa się do wyrobu kiełbasy – o specjalnej nazwie Wurst, która jest nie tylko popularną przekąską, ale i podstawowym elementem kuchni. W Bawarii są, np. specjalne Wurstküchen (kuchnie kiełbasowe).

Mięso w kuchni niemieckiej przyrządza się w rozmaitych formach – peklowana i wędzona pieczeń wieprzowa (Kassler), pieczeń (Schweinebraten). Dodatkiem do mięsa są najczęściej ziemniaki smażone, gotowane lub np. w postaci sałatki ziemniaczanej (Kartoffelsalat). W północnych Niemczech w menu można znaleźć bogaty wybór świeżych ryb, wśród których najbardziej popularny jest dorsz. Kapusta to również niezwykle lubiany składnik – odmianę zieloną kisi się jako Sauerkraut, natomiast czerwoną gotuje się z jabłkami, co daje Apfelrotkohl.

Kluski zwane Spätzle i Maultaschen są charakterystycznymi elementami kuchni Szwabii. Golonka (Schweinehaxe) to także niemiecki przysmak, szczególnie nie może jej zabraknąć na bawarskim święcie piwa, bo piwo to narodowy napój Niemców oraz dodatek do wielu potraw. A jest co świętować, bo przyjmuje się, że znajduje się w Niemczech się ok. 6 tysięcy gatunków piwa. Popularne są także niemieckie wina reńskie i mozelskie. Zupy niemieckie są ciężkie i zawiesiste (Eintopf), najczęściej z dodatkiem fasoli lub grochu. Z Niemiec pochodzi także tort Schwarzwaldzki, który zyskał popularność na całym świecie. Jak widać, kuchnia niemiecka nie należy do lekkostrawnych.

golonka Niemcy

Placówki dyplomatyczne Niemiec

Ambasada Republiki Federalnej Niemiec
ul. Dąbrowiecka 30, 03-932 Warszawa
tel.: 58 41 700
e-mail: zreg@wars.auswaertiges-amt.de

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie
Lassenstr. 19-21, 14193 Berlin
tel.: (0-049 30) 22313 0
e-mail: info@botschaft-polen.de

Połączenia lotnicze do Niemiec

Droga do Niemiec z każdego miejsca w Polsce jest w miarę szybka i bezproblemowa, jednak jeśli zależy Ci na czasie i komforcie, warto zarezerwować tanie bilety lotnicze na wypoczynek w niskich cenach tanich linii lotniczych i zapłacić niekiedy mniej, niż podróż autokarem, a z pewnością autem! Najlepszym rozwiązaniem dotarcia do Niemiec jest tani lot Wizzair lub Ryanair. Co więcej, jest to proste i komfortowe, gdyż z większości polskich lotnisk kursują połączenia lotnicze do niemieckich miast. Dzięki temu łatwo znaleźć loty do Berlina, Dusseldorfu, czy Kolonii, niezależnie od tego, czy wylatuje się z lotniska Warszawa Okęcie, Kraków Balice, Katowice Pyrzowice czy innego w Polsce.

tanie loty Niemcy

Tanie loty do Niemiec – lotniska

Najważniejszymi lotniskami w Niemczech są:

 • Berlin Schoenefeld (SXF),
 • Berlin Tegel (TXL),
 • Dusseldorf (DUS),
 • Monachium (MUC),
 • Frankfurt (FRA).

Najpopularniejsze kierunki połączeń lotniczych do Niemiec:

Tanie loty Warszawa – Kolonia

Tanie loty Katowice – Dortmund

Tanie loty Warszawa – Berlin

Tanie loty Kraków – Frankfurt

tanie loty Polska-Niemcy

Tanie linie lotnicze do Niemiec

tanie linie lotnicze do Niemiec

Ciekawostki na temat Niemiec

 • Z Niemiec wywodzi się zwyczaj strojenia choinki.
 • Ponad 20 mln mieszkańców Niemiec (ok. 25%) to emeryci i renciści.
 • Ponad 16 mln mieszkańców Niemiec (ok. 20%) to osoby z tłem migracyjnym (Personen mit Migrationshintergrund), z których 7,4 mln nie posiada niemieckiego obywatelstwa.
 • Schrottwichteln to niemiecki zwyczaj polegający na wzajemnym obdarowywaniu znajomych, bliskich, rodziny bublami, rupieciami lub rzeczami, które znudziły się pierwotnemu właścicielowi. Zwyczaj ten jest praktykowany podczas świąt Bożego Narodzenia.
 • Język niemiecki ma aż 35 różnych dialektów.
 • Niemiecki jest oficjalnym językiem w pięciu krajach na świecie: Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Luksemburgu i Lichtensteinie, a na całym świecie po niemiecku mówi około 100 milionów ludzi.
 • Najdłuższe słowo w języku niemieckim to składające się z 80 liter: Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft.
 • Müller to najbardziej popularne nazwisko w Niemczech.
Powrót

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: wrfx

Pozycjonowanie lokalne