Strona główna / Tanie loty miasta / Tanie loty Paryż

Tanie loty Paryż

Tanie loty do Paryża – bilety lotnicze do Francji

Leżący w centrum Francji Paryż jest stolicą kraju. To kultowe miasto, równie popularne zarówno wśród biznesmenów, jak i turystów z zagranicy, oferuje szeroki wachlarz udogodnień i atrakcji, od wspaniałych hoteli i kuszących restauracji po obiekty kulturalne i liczne możliwości zakupów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Ponieważ jest to całoroczne centrum biznesowe, a także popularne miejsce wypoczynku, tanie loty do Paryża są dostępne przez cały rok.

Paryż odznacza się typowym zachodnioeuropejskim klimatem oceanicznym, na który wpływa Prąd Północnoatlantycki. Latem temperatury są zwykle przyjemnie ciepłe, a dni słoneczne. Z drugiej strony, zimowe temperatury są zwykle niskie, z dużą ilością ulewnych deszczy lub śniegu. Ze względu na ten kontrast pogodowy lato jest najpopularniejszym okresem na wizytę. Niestety, wtedy też najmniej prawdopodobne jest, że trafisz na tanie bilety lotnicze do Paryża, dlatego warto rezerwować tanie loty do Francji z dużym wyprzedzeniem.

Pogoda w Paryżu – kiedy najlepiej rezerwować bilet lotniczy?

pogoda w Paryżu

Najlepszy czas na lot do Paryża to kwiecień - czerwiec. To najlepszy czas na podróż do Paryża, ponieważ pogoda jest przyjemna, a ceny lotów są niższe niż w szczycie sezonu turystycznego, czyli w wakacje. Październik - grudzień to już czas poza sezonem i to najlepszy czas na znalezienie tanich lotów do Paryża. Listopad to najtańszy miesiąc na lot do Paryża. Lato to szczyt sezonu podróżniczego, z najdroższymi cenami na loty do Paryża. To wtedy zastaniemy największe tłumy i jednocześnie najwyższe temperatury. Jeśli planujesz latać do Paryża w tym ruchliwym okresie, zarezerwuj lot co najmniej 60 dni przed datą wylotu, aby uzyskać najtańszą cenę.

źródło: esky.pl

W który dzień będzie najtańszy lot do Paryża?

Środa jest obecnie średnio najtańszym dniem na lot do Paryża. Lot w piątek spowoduje wzrost cen biletów lotniczych.

O której porze dnia najtaniej polecieć do Paryża?

W tej chwili loty wieczorne prawdopodobnie oferują najlepszy stosunek jakości do ceny podczas podróży do Paryża. Lot w południe najczęściej będzie droższy.

Jaki miesiąc jest najlepszy na tani lot do Paryża?

Grudzień to obecnie najtańszy miesiąc na lot do Paryża. W tej chwili czerwiec jest najdroższym miesiącem. Ceny te zależą od wielu czynników, a rezerwacja z wyprzedzeniem może pomóc obniżyć koszty – masz szansę zaplanować podróż!

Waluta we Francji

Oficjalną walutą we Francji, podobnie jak w innych krajach europejskich, jest euro. Waluta ta została wprowadzona do obiegu powszechnego 1 stycznia 2002 roku, z czasem wypierając franka francuskiego. Ceny w Paryżu są z pewnością wyższe niż w Polsce, jednak wiele osób coraz chętniej korzysta z zakupów w słynnych paryskich domach mody.

Przykładowe ceny we Francji

– Chleb – 5.60 PLN (1.30 EUR)

– Mleko (litr) – 4.10 PLN (0.94 EUR)

– 12 sztuk jajek – 11.00 PLN (2.60 EUR)

– 1,5 litrowa butelka wody mineralnej – 2.50 PLN (0.59 EUR)

– Kilogram pomidorów – 11.00 PLN (2.50 EUR)

– Kilogram jabłek – 10.00 PLN (2.40 EUR)

– Kilogram filetów z kurczaka bez skóry i kości – 45.00 PLN (10.00 EUR)

– Średni koszt posiłku w restauracji – 56.00 PLN (13.00 EUR)

– Kanapka cheeseburger (w restauracji typu fastfood) – 10.00 PLN (2.40 EUR)

– Kawa cappuccino (cena w restauracji) – 11.00 PLN (2.60 EUR)

– Litr benzyny – 6.20 PLN (1.40 EUR)

– Bilet lokalny w jedną stronę – 6.90 PLN (1.60 EUR)

– Cena pobytu w czterogwiazdkowym hotelu we Francji – 647.00 PLN (151.00 EUR)

– Cena pobytu w pięciogwiazdkowym hotelu we Francji – 1 641.00 PLN (382.00 EUR)

Ambasada w Paryżu

W razie problemów podczas wypoczynku możemy wybrać się do polskiej placówki w Paryżu, jaką jest Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu:
Adres placówki:
1, rue de Talleyrand, 75007 Paryż
Numery telefonów:
telefon: +33 1 43 17 34 00
faks: +33 1 43 17 34 01
Adres e-mail: paryz.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Rezerwacja biletów lotniczych – kulturalne wydarzenia w Paryżu

 • Dzień Bastylii - 14 lipca to Dzień Bastylii, francuskie święto narodowe obchodzone w całym kraju. Z tej okazji na Polach Elizejskich w Paryżu odbywa się wielka parada, w której biorą udział policja, siły powietrzne, morskie i lądowe. Główną atrakcją są wspaniałe wieczorne pokazy sztucznych ogni przy wieży Eiffla.
 • Paris Techno Parade - francuskie techno, znane na całym świecie, raz do roku we wrześniu wylewa się z mroku dyskotek na ulice Miasta Świateł. Nadchodzi bowiem czas na Paradę Techno. Z ciężarówek płynie kawalkada ogłuszających dźwięków, tłum rzuca się w wir tańca - tak zaczyna się pierwsza i prawdopodobnie najlepsza impreza jesieni.
 • White Night - Francuzi nazywają bezsenne noce białymi (fr. nuit blanche). I rzeczywiście podczas corocznej imprezy o tej właśnie nazwie, która odbywa się w pierwszą sobotę października, próżno liczyć na chwilę snu. Na specjalnie przygotowanych i oświetlonych trasach czekają bowiem instalacje artystyczne, fajerwerki, pokazy światła i mnóstwo muzyki. Przez całą noc otwarte są też muzea i kursuje metro. Do tego wszystkie atrakcje są bezpłatne!
 • Art Paris Art Fair – 4-dniowe targi sztuki Art Paris odbywają się w Grand Palais. Biorą w nich udział 143 galerie sztuki nowoczesnej i współczesnej, w tym 70 zagranicznych. Każdego roku Art Paris odwiedza ponad 58 000 ludzi, którzy mają okazję podziwiać dzieła ponad 2200 artystów.
 • Święto Winobrania - pierwsza lub druga niedziela października - festiwal z okazji winobrania, winnica Montmartre, na rogu ru des Saules i rue St-Vincent.
 • FIAC (Foire Internationale d Art Contemporain - Międzynarodowe Targi Sztuki współczesnej w Paris Expo, Porte de Versailles.
 • Festiwal Jazzowy JVC (połowa października) - występy wielkich gwiazd muzyki jazzowej.
 • Monde de Jeu (połowa października) - nowinki w dziedzinie gier multimedialnych i planszowych.
 • Prix de l Arc de Triomphe (początek października) - prestiżowe wyścigi konne na Longchamp.
 • Salon du Chocolat (październik - listopad) - producenci czekolady prezentują swoje zdolności koło Carrousel du Louvre.
 • Coroczny maraton paryski 9 kwiecień - każdego roku dziesiątki tysięcy biegaczy spotykają się w centrum Paryża, aby wziąć udział w maratonie odbywającym się we francuskiej stolicy od 1896 toku.

Tanie loty do Paryża – informacje turystyczne

Paryż to nie tylko jedno z najbardziej intrygujących i romantycznych miejsc, ale także jedno z najbardziej znanych i urokliwych miast w Europie. Paryż słynie z wyjątkowej europejskiej architektury, pięknej sztuki, fascynującej historii, brukowanych deptaków, restauracji wyróżnionych gwiazdką Michelin, sklepów znanych projektantów i nieograniczonej liczby atrakcji. Przy tak wielu historycznych miejscach do odkrycia wydaje się, że nigdy nie ma czasu, aby cieszyć się wszystkim, co ma do zaoferowania Paryż.

Na Sekwanie znajduje się 20 dzielnic, które tworzą miasto Paryż, w tym Dzielnica Łacińska, Les Marais, Pola Elizejskie i Montmartre. Ogólnie rzecz biorąc, Lewy Brzeg kojarzy się z klasyczną architekturą i miejscami do odwiedzenia Hemingwaya, podczas gdy prawy Brzeg jest modny i bardziej nowoczesny. Niezależnie od tego, czy rozważasz pierwszą podróż do Francji, czy też podróżowałeś do Francji wiele razy, Paryż jest miejscem, które zapiera dech w piersiach i pozostawi wspomnienia na całe życie.

Podróż do Paryża – co trzeba zobaczyć w stolicy Francji?

Niezależnie od pory roku, którą wybierzesz, upewnij się, że masz czas, aby cieszyć się wspaniałym winem, serami i ciastkami, z których słynie Paryż oraz niesamowitymi możliwościami zakupów od projektantów w całym mieście. Paryż to też miasto wielu cenionych na całym świecie zabytków, m.in.

 1. Wieża Eiffla – zbudowana w 1889 roku, zaprojektowana i nazwana na cześć inżyniera Gustawa Eiffla. Symbol Francji, jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków na świecie – ponad 7 milionów turystów rocznie. Na szczyt można się dostać windą lub schodami, czekają też restauracje z niezapomnianym widokiem na miasto!
 2. Pałac Wersalski – ogromny pałac o powierzchni 67 tys. metrów kwadratowych oraz z 2 300 pokojami. Centrum władzy w latach 1682-1789, mieszkała tam rodzina królewska. Obecnie znajduje się tam ponad 6 tys. obrazów, 5 tys. dzieł sztuki, wiele rzeźb i rycin.
 3. Luwr – Musee du Louvre jest najważniejszym muzeum w Paryżu, jak i jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie. W jego zbiorach znajduje się m.in. Mona Lisa oraz Wenus z Milo.
 4. Łuk Triumfalny – budowla postawiona w hołdzie tym, którzy walczyli i ginęli za Francę w Rewolucji Francuskiej i wojnach napoleońskich.
 5. Katedra Notre-Dame (La Cathédrale Notre-Dame) - Jedna z najbardziej rozpoznawalnych Katedr na świecie. Budowla wzniesiona w stylu gotyckim (częściowo również neogotyckim).
 6. Bazylika Sacré-Cœur (Basilique Sacré-Cœur) - Budowla sakralna w stylu eklektycznym inspirowana architekturą bizantyjską i romańską.
 7. Moulin Rouge (Czerwony młyn) – Jeden z symbolów Paryża i zarazem słynny cabaret.
 8. Aleja Pól Elizejskich – najbardziej znana ulica Paryża, odbywają się tu uroczyste parady, manifestacje oraz ceremonie.
 9. Place de la Bastille – miejsce, gdzie stała Bastylia, a obecnie Opéra Bastille.
 10. Most Aleksandra III (Pont Alexandre III) – Najbardziej znany most w Paryżu.
 11. Ogrody Tuileries (Jardin des Tuileries) – jeden z najstarszych paryskich ogrodów, rozciągający się od Luwru aż po Champs-Élysées, z fontanną oraz licznymi rzeźbami.
 12. Disneyland Resort Paris – park tematyczny poświęcony postaciom i miejscom z filmów Walta Disneya.

Transport w Paryżu

Jeśli zdecydujesz się na lot na międzynarodowe lotnisko Orly w Paryżu, będziesz musiał przemyśleć swój transport na miejscu. Najlepszym sposobem na podróż z międzynarodowego lotniska Orly do Paryża jest taksówka, auto lub autobus Roissybus na lotnisku Orly. Autobus jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ prowadzi bezpośrednio z lotniska do stacji Montparnasse w centrum Paryża. Orly Airport Roissybus ma również bezpośrednie połączenie do stacji Paris Opera Station, która jest kolejną dobrą opcją transportu do centrum Paryża.

Ogólnie system transportu publicznego w Paryżu jest świetny. Możesz dostać się w dowolne miejsce autobusem, taksówką lub metrem, gdy jesteś w centrum miasta. Jeśli planujesz podróż do innych miast w Paryżu, prawdopodobnie będziesz chciał wynająć samochód. Możesz wynająć samochód na międzynarodowym lotnisku Charles de Gaulle w Paryżu, międzynarodowym lotnisku Paryż Orly lub skorzystać z transportu publicznego do centrum miasta i wynająć samochód w jednym z biur wynajmu samochodów w całym Paryżu.

We Francji można podróżować autobusami. W Paryżu dostępne jest również metro (16 linii) i RER, czyli szybka kolej miejska. Częstym środkiem transportu we Francji są również rowery i motory. Cena biletu wynosi 1,60 euro. Bilety można kupić też w pakiecie: 10 biletów za 11,40 euro.

Za mały samochód zarezerwowany z odpowiednim wyprzedzeniem zapłacimy od 30 do 50 euro za dobę, przy wypożyczeniu go na 7 dni. Koszt benzyny to ok. 1,5 euro za litr.

Lotniska w Paryżu

Z trzech głównych portów lotniczych obsługujących Paryż skorzystało w roku 2005 ponad 78 mln pasażerów na ponad 550 trasach. Najważniejszym lotniskiem jest port lotniczy im. Charlesa de Gaullea znajdujący się w położonym 40 km od Paryża Roissy-en-France. Jest to jeden z największych portów lotniczych w Europie i na świecie. Mniejsze znaczenie ma położony na południe od miasta Orly, wykorzystywany głównie dla połączeń w ruchu krajowym oraz do południowej Europy i północnej Afryki, a trzecie lotnisko znajduje się w miejscowości Beauvais, położonej ok. 70 km na północ od Paryża i wykorzystywane jest przez loty czarterowe oraz tanie linie lotnicze.

Międzynarodowy port lotniczy Paryż-Charles de Gaulle (CDG)

Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów do Paryża jest zarezerwowanie lotów na lotnisko Paryż-Charles de Gaulle (CDG). Międzynarodowy port lotniczy Charles de Gaulle w Paryżu jest największym portem lotniczym we Francji i jest główną bramą do kraju. Duża liczba linii lotniczych latających na lotnisko Paryż Charles de Gaulle sprawia, że jest to najlepsze lotnisko do wyszukiwania tanich lotów do Paryża. Jeśli szukasz lotów na międzynarodowe lotnisko Charles de Gaulle w Paryżu, wprowadź kod lotniska CDG w polu wyszukiwania miasta przylotu. Spowoduje to zawężenie wyszukiwania lotów do międzynarodowego lotniska Charles de Gaulle w Paryżu.

Międzynarodowy port lotniczy Paryż-Orly (ORY)

Drugim co do wielkości lotniskiem w Paryżu jest Międzynarodowy Port Lotniczy Paris Orly (ORY) i kolejna brama prowadząca do Paryża i lotniska w celu wyszukiwania lotów do Paryża. Jeśli szukasz lotów na międzynarodowe lotnisko Orly w Paryżu, wprowadź kod lotniska ORY w polu wyszukiwania miasta przylotu.

Popularne linie lotnicze latające do Paryża

W wyszukiwarce tanich biletów lotniczych do Paryża znajdziemy wiele ofert linii lotniczych. Większość działających w Europie linii lotniczych ma w swojej ofercie loty do Paryża. Najczęściej wybierane w Paryżu są dwa lotniska, a najpopularniejsze połączenie to Warszawa - Paryż-Charles de Gaulle.

Z Polski do Paryża lata wiele popularnych linii lotniczych, także tanie linii lotniczych jak Ryanair, Wizz Air, easyJet czy Norwegian. W takich tanich lotach przyciąga atrakcyjniejsza cena biletu do Paryża, jednak nie zyskamy żadnych dodatkowych udogodnień.
Z kolei w standardowych liniach lotniczych oferujących loty do Paryża to np. LOT, Czech Airlines, KLM czy Air France, w cenę biletu wliczony jest bagaż rejestrowany oraz drobny poczęstunek na pokładzie. Obiady czy inne posiłki zazwyczaj w najtańszej klasie dostępne są na trasach międzykontynentalnych.

tanie linie lotnicze do Paryża

Do najpopularniejszych i najtańszych ofert możemy zaliczyć:

 • Wizz Air
 • Ryanair
 • Blue Air
 • easyJet
 • Air France

Ile kosztują bilety lotnicze do Paryża?

Bilety lotnicze do Paryża można znaleźć już za około 200 zł w dwie strony. Często można jednak trafić na oferty promocyjne na loty nawet za 78 zł.

Przykładowo za lot Kraków- Paryż w maju 2021 na tydzień w dwie strony zapłacimy w Ryanair jedyne 185 z! ł 

Tanie loty do Paryża – kuchnia francuska

Paryż to spełnienie marzeń smakoszy, ale nie można się z niczym spieszyć spędzając tam czas. Francuskie kuchnie regionalne wykorzystują lokalnie uprawiane warzywa, takie jak pomme de terre (ziemniaki), blé (pszenica), fasola szparagowa, carotte (marchew), poireau (por), navet (rzepa), bakłażan, cukinia i échalotte (szalotka), a także trufle, pieczarki, kurki czy boczniaki.

Stolica Francji to miasto sztuki, miasto ludzkości i miasto myśli. Wszystkie te elementy są widoczne w jedzeniu miasta. Paryż ma wszystko - klasyczne bistra, gastronomiczne świątynie, legendarne cukiernie, kawiarnie z kawą i najnowocześniejsze winiarnie. To naprawdę jedno z największych miast kulinarnych na świecie. Żabie udka? Ślimaki? Bagietka, ser i wino? Na tym wcale kuchnia francuska się nie kończy! Po zakupie taniego lotu do Paryża czeka nas ogromna różnorodność i uczta smaków, popijana winem. Jakich smakołyków trzeba spróbować będąc w Paryżu?

  • Croissants – te rogaliki są tak symboliczne dla kultury francuskiej, że większość ludzi nigdy nie zgadłaby, że ich pochodzenie jest wiedeńskie. Ale nawet mimo to, Francja dopracowała ciasto w kształcie półksiężyca do tego stopnia, że rogale są teraz synonimem Paryża i na odwrót.
  • Bagietki - skromna bagietka, ale piękny kawałek francuskiej kultury! Ten długi bochenek chleba był wytwarzany we Francji od wieków, ale samo słowo mówi się, że było używane dopiero od 1920 r. 100 lat później nadal jest mocne i widzieliśmy wielu miejscowych gromadzących się w ich sąsiedzkiej boulangerie, aby kupić ciepły bochenek.
  • Macarons - makaroniki mogą być najlepszym deserem na świecie do jedzenia w drodze. Pieczone w różnych smakach i kolorach francuskie makaroniki smakują równie dobrze, jak wyglądają.

  • Uliczne crepes - spacerując po Paryżu, wszędzie zobaczysz uliczne stragany sprzedające naleśniki – niemal jak hot-dogi w Nowym Jorku. Pamiętaj, aby wybrać stanowisko, które przygotowuje naleśniki świeże i cienkie.
  • Francuskie sery – Francja słynie z różnorodności najlepszych serów i wielu ich rodzajów, więc koniecznie trzeba spróbować tych wyrobów!
  • Ostrygi - francuskie ostrygi są znane ze swojej jakości i istnieje wiele różnych odmian z różnych części francuskiego wybrzeża.
  • Kuskus – popularnym, a zarazem wygodnym daniem w Paryżu jest kuskus. W 2006 roku kuskus został nawet uznany za ulubione danie Paryżan - pokonując klasyki, takie jak burguignon z wołowiną i cassoulet.
  • Stek z frytkami – to danie bardzo lubiane zarówno w Belgii, jak i we Francji.
  • Eklery - nazwane na cześć francuskiego słowa oznaczającego błysk błyskawicy, tradycyjny Eclair to długie, wąskie ciasto parzone wypełnione śmietaną i polane lukrem z kremówki. Jednak współcześni piekarze paryscy unowocześnili eclair, dodając smaczne nadzienie i kolorowe dodatki.
  • Czekolady - kiedy pierwsi światowi odkrywcy przywieźli czekoladę z obu Ameryk do Europy w XVI wieku, Francja mogła nie być pierwszym krajem, który został poddany tej magicznej miksturze. Ale, podobnie jak większość potraw, Francuzi udoskonalili brązowe wyroby cukiernicze do poziomu luksusu.
  • Winiarnie – Paryż, jak i cała Francja, słynie z wyśmienitych win, które warto kosztować w licznych barach z winami.
  • Jambon-beurre - to niezwykle popularna kanapka z szynką francuską, składająca się z rozciętej bagietki posmarowanej masłem i wypełnionej plastrami szynki.

Tanie bilety lotnicze do Paryża – ile kosztuje nocleg w Paryżu?

Jeśli szukasz taniego hotelu w Paryżu, rozważ podróż poza sezonem. Styczeń i listopad to miesiące, w których o wiele łatwiej znaleźć tam tańsze noclegi. Ceny pokoju dwuosobowego w Paryżu zaczynają się już od 75 zł. Średnia cena takiego pokoju wynosi 647 zł. Jeżeli lubisz historię, znajdź hotel w okolicy położonej na wzgórzu dzielnicy Montmartre dobrze skomunikowanej z centrum Paryża, do którego podróż zajmuje 18-20 minut jazdy metrem. Jeśli szukasz cenowo przystępniejszych opcji noclegu, poszukaj ich w 13. dzielnicy miasta, z której do centrum dotrzesz metrem w 15-18 minut. W pobliżu znajduje się miasteczko chińskie, Biblioteka Narodowa Francji czy bulwar Vincent Auriol.

tanie noclegi Paryż

źródło: booking.com

Pobyt w Paryż – ciekawostki i wskazówki

 • We Francji panuje przekonanie, że jest to najpiękniejszy kraj na świecie z najwspanialszym językiem i najdoskonalszą kuchnią.
 • W dużych miastach nie powinniśmy mieć problemu z porozumiewaniem się po angielsku, ale rozmowę z rodowitym Francuzem i tak najlepiej zacząć od grzecznościowego „bonjur”.
 • We Francji butelka wina do obiadu czy kolacji to standard. Posiłek bez jednej czy 2 lampek wina trudno sobie nawet wyobrazić.
 • Śniadanie to zazwyczaj niewielka przekąska na słodko.
 • Wieża Eiffla miała zostać rozebrana po 20 latach od zakończenia targów w 1889 roku.
 • Każdego roku Paryż odwiedza ponad 30 milionów turystów.
 • Bagietka paryska jest regulowana prawem. Stworzona została na wyraźne zamówienie Napoleona. Cesarski kucharz miał stworzyć bułkę, która pomieściłaby dużo nadzienia, a jednocześnie zmieściła się w spodniach żołnierzy wojsk napoleońskich.
 • Istnieje przypadłość zwana „syndromem paryskim”, które określa rozczarowanie faktycznym wyglądem Paryża, który nie wygląda tak, jakby spodziewali się tego turyści.
 • Zwiedzający wieżę Eiffla muszą wspiąć się po 1665 stopniach, aby dotrzeć na górę.
Powrót

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: hppo

Pozycjonowanie lokalne