Strona główna / Tanie loty miasta / Tanie loty Amsterdam

Tanie loty Amsterdam

Tanie loty do Amsterdamu – bilety lotnicze do Holandii

Amsterdam, miasto i port w zachodniej Holandii, jest położony nad IJsselmeer i połączone z Morzem Północnym. To stolica i główne centrum handlowe i finansowe Holandii.

Wielu turystów, którzy każdego roku odwiedzają Amsterdam, słynie z historycznych atrakcji, kolekcji wspaniałej sztuki oraz charakterystycznego koloru i smaku starych części, które zostały tak dobrze zachowane. Jednak odwiedzający miasto widzą również zatłoczoną metropolię nękaną zanieczyszczeniem środowiska, korkami i brakami mieszkaniowymi. Amsterdam, który ma ponad 700 lat, łatwo jest opisać jako żywe muzeum minionej epoki i wychwalać wieczne piękno wielowiekowych kanałów, starożytne domy patrycjuszy oraz atmosferę wolności i tolerancji, ale nowoczesne miasto wciąż wypracowuje rozwiązania palących problemów miejskich, z którymi się boryka..

Najcieplejsza pogoda panuje od czerwca do sierpnia, z temperaturami od 21 do 26 stopni Celsjusza. Rzadko zdarzają się ekstremalne temperatury. Powietrze jest stosunkowo wilgotne, a jesienią i wiosną panuje mgła. Silniejsze wiatry występują od października do marca.

Pogoda w Holandii – kiedy najlepiej rezerwować bilet lotniczy do Amsterdamu?

W Amsterdamie nie ma gwarancji dobrej pogody o każdej porze roku. Typowa pogoda w Amsterdamie waha się od około mrozu zimą, choć z niewielką ilością śniegu, do pięknych słonecznych dni z temperaturą około 25 stopni Celsjusza latem.

Amsterdam jest tylko 22 km od wybrzeża Morza Północnego. Klimat jest łagodny, z przyjemnymi niezbyt gorącymi latami, rzadko z silnymi zimami i bez pory suchej. Amsterdamczycy często noszą parasol nawet w najgorętsze lipcowe dni, ponieważ krótki letni deszcz o poranku czasami poprzedza nadejście słońca.

Upalne dni w Amsterdamie są przyjemne ze względu na wszechobecność wody. Dzięki rezerwacji taniego lotu do Amsterdamu spędź czas na łodzi z kieliszkiem zimnego napoju i ciesz się wakacyjną atmosferą w mieście. W niektóre dni, szczególnie zimą, może być wietrznie, a świeża bryza oczyszcza miejskie powietrze. Jeśli planujesz lot do Amsterdamu w ruchliwym okresie, zarezerwuj lot co najmniej 60 dni przed datą wylotu, aby uzyskać najtańszą cenę biletu lotniczego.

tanie loty Amsterdam pogoda

W który dzień będzie najtańszy lot do Amsterdamu?

Środa jest obecnie średnio najtańszym dniem na lot do Amsterdamu. Najdroższy jest za to piątek – ceny biletów lotniczych są średnio o 13 proc. droższe niż w niedzielę. Co więcej, najlepszą cenę na krótkie trasy po Europie dostaniemy kupując bilet lotniczy na 140 dni przed datą wylotu.

Jaki miesiąc jest najlepszy na tani lot do Amsterdamu?

Najtańszy miesiąc na lot do Amsterdam Schiphol to zwykle grudzień, a najdrożej polecimy do Amsterdamu w sierpniu. Ceny te zależą od wielu czynników, a rezerwacja biletów lotniczych z wyprzedzeniem może pomóc obniżyć koszty – oszczędzaj i zaplanuj podróż!

Waluta we Holandii

Oficjalną walutą we Holandii, podobnie jak w innych krajach europejskich, jest euro. Waluta ta została wprowadzona do obiegu powszechnego 1 stycznia 2002 roku. Wcześniej walutą Królestwa Niderlandów był gulden holenderski, nazywany również florenem.

Rezerwacja biletów lotniczych – kulturalne wydarzenia w Amsterdamie

Wiosenne wydarzenia w Amsterdamie

Wiosna to tętniący życiem sezon w Amsterdamie. Na urodziny króla do miasta przyjeżdża ponad milion osób. Również w tym okresie rozpoczyna się sezon festiwalowy i organizowane są pierwsze amsterdamskie imprezy plenerowe ze względu na lepszą (choć nieregularną) pogodę.

Odwiedzając miasto, zobaczysz, że gdy świeci słońce, liczne tarasy w mieście szybko się zapełniają. Większość barów i kawiarni oferuje koce z polaru, aby przetrwać wciąż zimne wieczory.

Najważniejszym wydarzeniem każdej wiosny jest Koningsdag (Kingsday). 27 kwietnia cały kraj obchodzi urodziny króla. Wielu młodych ludzi z całej Holandii przyjeżdża do Amsterdamu, gdzie uroczystości trwają dwa dni. Centrum Amsterdamu jest zamknięte dla ruchu samochodowego, a ulice wypełniają pchle targi i uliczne imprezy. Upewnij się, że nosisz coś pomarańczowego.

5 maja Holendrzy świętują Bevrijdingsdag (Dzień Wyzwolenia), który oznacza koniec II wojny światowej w Holandii. Wielkie festyny odbywają się w parkach i na placach miasta.

Letnie wydarzenia w Amsterdamie

Latem Amsterdam jest pełen turystów z całego świata. Większość Holendrów opuszcza miasto, ale ze względu na tysiące odwiedzających miasto wcale nie czuje się opuszczone.

Lato to czas festiwali plenerowych, teatrów i koncertów. Chyba najbardziej atrakcyjnym wydarzeniem lata jest Grachtenfestival, który odbywa się w połowie sierpnia. Jest to seria koncertów i pokazów, zwieńczona wielkim koncertem w Prinsengracht. Muzycy grają i śpiewają na specjalnie wybudowanej konstrukcji na wodzie, a publiczność przypływa łodziami. Odwiedzający słuchają również z brzegów kanałów i pobliskich mostów, ponieważ woda odbija się echem w muzyce.

Innym spektakularnym festiwalem jest coroczna parada gejów, podczas której przez kanały przepływa parada łodzi, by uczcić gejowską miłość i kulturę.

Grachtenfestival Amsterdam

Jesienne wydarzenia w Amsterdamie

Jesienią Amsterdam tętni wydarzeniami kulturalnymi: targami książek i staroci, koncertami, festiwalami filmowymi i wydarzeniami w muzeach. Chyba najważniejszą jesienią jest IDFA, Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych rozpoczynający się w połowie listopada, pokazujący filmy dokumentalne w kinach w całym mieście. Idź obejrzeć film dokumentalny w pięknym Tuschinski lub w nowoczesnym Eye Film Institute w Amsterdam-Noord.

Noc Muzeów to kolejna atrakcyjna impreza w Amsterdamie, która odbywa się w listopadzie. Na jedną noc większość muzeów w Amsterdamie otwiera swoje podwoje dla muzyki, specjalnych wystaw i jedzenia. Pamiętaj, aby kupować bilety na czas, ponieważ wydarzenie jest bardzo popularne wśród Amsterdamczyków.

W połowie listopada wraz z przybyciem Sinterklaasa (św. Mikołaja) rozpoczyna się tradycyjna uroczystość dla dzieci. Co roku odbywa się uroczysta parada kanałami. Sinterklaas to holenderska wersja Świętego Mikołaja, przynosząca dzieciom słodycze i prezenty.

Zimowe wydarzenia w Amsterdamie

Warto zarezerwować tani lot do Amsterdamu zimą, bo często nie jest zbyt mroźna ze względu na łagodny klimat morski. Dni z mrozem jest rzadkością, ale kiedy to się dzieje i kanały zamarzają, widok ludzi w każdym wieku jeżdżących na łyżwach na lodzie jest piękny. Na Leidseplein i Museumplein znajdują się również tory do jazdy na łyżwach.

Podczas gdy na zewnątrz jest zimno, a dni są krótkie, jest to najlepszy czas, aby odwiedzić niektóre z muzeów, wybrać się na koncert w Concertgebouw lub obejrzeć film w kinie. Zimą muzea i inne atrakcje turystyczne są mniej zatłoczone.

Wieczorem zdecydowanie warto wybrać się na Amsterdam Light Festival. Możesz spacerować po centrum miasta lub wybrać się w rejs po kanałach.

W grudniu obchodzone są trzy ważne święta: Sylwester, Boże Narodzenie i Sinterklaas, holenderska wersja Świętego Mikołaja. Ciekawostka: Holendrzy nie dają sobie prezentów w Boże Narodzenie, ale podczas Sinterklaas 5 grudnia. Zgodnie z tradycją Sinterklaas zostawia przed drzwiami dużą torbę prezentów.

Zima jest najspokojniejszą porą roku, z wyjątkiem imprez sylwestrowych w Amsterdamie i uroczystości na placu Dam i Prinsengracht. Wielkie tłumy świętują początek nowego roku szampanem, muzyką i fajerwerkami.

Tanie loty do Amsterdamu – informacje turystyczne

Amsterdam to jedno z najwspanialszych małych miast na świecie. Od kanałów w Amsterdamie po światowej sławy muzea Amsterdamu i historyczne zabytki Amsterdamu, jest to jedno z najbardziej romantycznych i najpiękniejszych miast w Europie. Rejsy kanałowe to popularny sposób na zobaczenie miasta z perspektywy jego kanałów.

Amsterdam to także miasto tolerancji i różnorodności. Ma wszystkie zalety dużego miasta: bogatą kulturę, tętniące życiem nocne życie Amsterdamu, międzynarodowe restauracje, dobry transport - ale jest cichy, a w dużej mierze dzięki rozległym kanałom, ma niewielki ruch drogowy. W tym mieście cel podróży nigdy nie jest daleko, ale kup rower, aby przeżyć autentyczne lokalne wrażenia.

Nazwa miasta pochodzi z XII wieku, kiedy zbudowano tamę na rzece Amstel. Dziś woda jest nadal elementem definiującym Amsterdam. Zdecydowanie powinieneś wybrać się na wycieczkę łodzią po Amsterdamie i odkryć historyczny pierścień kanału, który w 2011 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Podróż do Amsterdamu – co trzeba zobaczyć?

Jakie są najlepsze rzeczy do zrobienia w Amsterdamie?. Stolica Holandii to najbardziej eklektyczna królicza nora w Europie, miasto, które oferuje więcej zabawy i fascynacji, niż ktokolwiek byłby w stanie okryć w wielu wcieleniach. Nic dziwnego, że jest to miejsce, do którego ludzie wracają raz po raz. Bez względu na to, jak długo tu jesteś, znajdziesz wystarczająco dużo do zrobienia.

1. Rijksmuseum

Co to jest? W Amsterdamie nie brakuje wielkich, klasycznych muzeów i galerii, ale Rijksmuseum jest ich ojcem. Ten wspaniały gotycki i renesansowy budynek, ponownie otwarty w 2013 roku, po 10-letniej renowacji o wartości 375 milionów euro, jest domem dla fenomenalnej kolekcji holenderskich arcydzieł ze Złotego Wieku.

2. Muzeum Anny Frank

Ten XVII-wieczny dom nad kanałem, w którym przez dwa lata ukrywała się przed nazistami Anna Frank wraz z rodziną i czterema innymi osobami, jest obecnie muzeum i ośrodkiem edukacyjnym. Istnieje stała wystawa poświęcona życiu i czasom Anny, a także możesz oczywiście odwiedzić ciasny „tajny aneks”, który nazywali domem.

3. De Negen Straatjes (Dziewięć ulic)

W samym środku pasa kanałów w Jordaan, ta mikro-dzielnica osobliwych i dziwacznych ulic jest pełna osobowości i pełna przytulnych kawiarni, niezależnych butików, sklepów vintage i rzemieślniczych sklepów spożywczych.

4. Muzeum Van Gogha

Poświęcony dziełom Vincenta van Gogha i jemu współczesnych budynek zaprojektowany przez Gerrita Rietvelda mieści największą kolekcję dzieł artysty na świecie. Znajduje się tuż za rogiem od Rijksmuseum i stanowi część kultury Świętej Trójcy w Amsterdamie obok Muzeum Stedelijk.

muzeum Van Gogh Amsterdam

5. Vondelpark

Płuca miasta, Vondelpark, był do niedawna jedynym publicznym parkiem na świecie, w którym można było legalnie grillować, palić jointy i uprawiać seks. Ten ostatni został od tego czasu zabroniony (ponownie), ale wciąż jest zrelaksowany klimat na rozległych otwartych przestrzeniach tego zielonego giganta i zalesionych szlakach.

6. Foodhallen

Odkryj kwitnącą scenę ulicznego jedzenia w tym super-modnym palazzo gastro. To, co zaczęło się jako stara zajezdnia tramwajowa, jest teraz wyjątkowym miejscem kulinarnym Oud-West, z ponad 30 straganami i barami.

7. Vuurtoreneiland

Jeśli szukasz jedynej w swoim rodzaju kolacji, nic nie może się równać z Vuurtoreneiland. Specjalna łódź zabierze Cię na tę małą, nierówną wyspę w IJmeer z latarnią morską, starym opuszczonym fortem i dużą jadalnią w szklarni.

8. Ogród zoologiczny Artis

Małe, ale pięknie ukształtowane zoo w Amsterdamie – jedno z najstarszych w Europie – w pełni wykorzystuje położenie nad kanałem w Oost. Znajduje się tam standardowa gama dzikich zwierząt (duże koty, słonie, żyrafy, małpy człekokształtne), ale także imponujące akwarium, planetarium i Micropia, jedyne na świecie muzeum mikrobów.

9. Wycieczka po kanałach

Jedna z obowiązkowych atrakcji Amsterdamu, która choć banalna, nadal jest najlepszym sposobem na zwiedzanie miasta. Jasne, amsterdamskie rowery są kultowe, ale wycieczka kanałami nie wymaga żadnego wysiłku fizycznego, więc w końcu możesz się zrelaksować. Istnieje mnóstwo touroperatorów z łodziami, z których większość wypływa z okolic Centraal.

10. Ons Lieve Heer Op Solder

„Muzeum Naszego Pana na Strychu” było niegdyś najlepiej strzeżoną tajemnicą Amsterdamu. Powód? Ten dawny kościół, rozłożony na trzech najwyższych piętrach XVII-wiecznego domu nad kanałem, był miejscem, w którym katolicy modlili się po tym, jak publiczne pokazy kultu zostały zakazane przez przebudowę z 1578 roku.

Transport w Amsterdamie

Bez względu na to, dokąd planujesz pojechać w Amsterdamie, istnieje kilka form transportu publicznego, z których możesz korzystać po niskich kosztach. Najbardziej podstawową opcją jest skorzystanie z ich usługi metra, dzięki której możesz szybko i łatwo poruszać się po mieście ze stacjami w głównych lokalizacjach lub w ich pobliżu. Sieć metra w Amsterdamie ma około 43 km długości z 5 liniami i łącznie 39 stacjami.
Alternatywnie, jeśli chcesz odwiedzić niektóre z mniej znanych obszarów Amsterdamu, mają też autobusy, tramwaje i promy, z których możesz skorzystać.

Jeśli korzystasz z transportu publicznego w Amsterdamie i poza nim, karta chipowa na transport publiczny (OV-chipkaart) służy do podróżowania tramwajami, autobusami i metrem. Najwygodniejszą opcją dla zwiedzających jest jednorazowa jednogodzinna karta lub karta dobowa (ważna od jednego do siedmiu dni). Bilety godzinne można kupić u konduktora lub kierowcy w tramwaju lub autobusie. Bilety jednodniowe można kupić w tramwaju lub kupić z wyprzedzeniem. Kart dziennych nie można kupić u kierowcy w autobusie. Bilety są ważne w całej sieci od pierwszego użycia, dzięki czemu możesz odbyć dowolną liczbę podróży w wybranym przez Ciebie przedziale czasowym.

Z lotniska w Amsterdamie do centrum miasta

Lotnisko w Amsterdamie z Centralnym Dworcem Kolejowym w Amsterdamie łączy bezpośrednia linia kolejowa, która umożliwia najszybszy i najwygodniejszy transport do centrum miasta. Pociągi z lotniska w Amsterdamie odjeżdżają z Platformy 1 i 2 pod głównym placem w części przylotów przez 7 dni w tygodniu, w dzień i w nocy. Od godziny 6 rano do 13 pociągi kursują co 15 minut, a od 13 do 6 rano odjeżdżają co 60 minut, o pełnej godzinie.

Parkingi w Amsterdamie

Znalezienie miejsca parkingowego przy ulicy w Amsterdamie to wyzwanie, a do tego wszędzie musisz za nie zapłacić. Opłata wynosi 5€/godzina w centrum miasta. Im dalej od centrum, tym staje się ona niższa. Najłatwiej i najbezpieczniej jest dokonać rezerwacji miejsca parkingowego online.

Jazda na rowerze w Amsterdamie

Mówi się, że Amsterdam najlepiej poznać, oglądając go na rowerze. W całym mieście znajdują się dedykowane ścieżki rowerowe, ale na zatłoczonych ulicach i w obrębie stref dla pieszych musisz liczyć się z koniecznością prowadzenia roweru. Rowerzyści na drodze darzeni są szacunkiem, a zaparkowane rowery można zobaczyć dosłownie wszędzie.

Taksówki w Amsterdamie

Taksówki dostępne są w obrębie większości atrakcji turystycznych. Zamówienie wolnej taksówki może być trudne, zwłaszcza w weekend, ale gdy już dodzwonisz się, możesz liczyć na natychmiastową usługę. Taksówki w Amsterdamie dostępne są pod numerem telefonu: 031 (0) 900 677 7777. Cena przejazdu za kilometr wynosi około 2,50€ bez względu na porę dnia.

Tanie loty do Amsterdamu – lotnisko w Amsterdamie

Lotnisko Amsterdam Schiphol, znane również jako lotnisko Schiphol lub zgodnie z kodem Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego EHAM, jest podstawową opcją transportu dla osób odwiedzających stolicę Holandii, Amsterdam, czy to na wakacje, czy w pracy. Obsługuje ponad 70 milionów pasażerów rocznie i zajmuje trzecie miejsce na liście najbardziej ruchliwych lotnisk w Europie.

lotnisko w Amsterdamie

Międzynarodowe lotnisko w Amsterdamie łączące się z wieloma znaczącymi lotniskami europejskimi. Jest bazą dla wielu międzykontynentalnych linii lotniczych, takich jak KLM, Arkefly, Transavia, Amsterdam Airlines i Martinir. Nazwa lotniska Schiphol wzięła się od dawnej fortyfikacji zwanej Fort Schiphol, która była częścią robót obronnych Stelling van Amsterdam. Przed 1852 r. na polderze Haarlemmermeer, gdzie obecnie znajduje się lotnisko, znajdowało się duże jezioro. Płytkie wody jeziora często doświadczały nagłych, gwałtownych sztormów, które pochłonęły wiele statków. Rzeczywiście to był powód, dla którego jezioro zostało odzyskane. Schiphol tłumaczy się na „grób statku” w języku angielskim, odnosząc się do wielu statków, które zaginęły w okolicy.

Lotnisko znajduje się 5,6 mil (lub 9 kilometrów) od centrum Amsterdamu i pasażerowie mają do wyboru wiele opcji dojazdu z lotniska do miasta. Różne metody transportu różnią się pod względem ceny, komfortu i czasu podróży, więc powinieneś wybrać opcję, która najlepiej pasuje do Twojego czasu, budżetu i innych potrzeb.
Lotnisko Amsterdam-Schiphol to główny hub KLM-Air France i dobry punkt wyjścia do podróży po całej Holandii. Zacznij podróż po Holandii od taniego lotu do Amsterdamu, a z lotniska dostaniesz się do wszystkich głównych miast, m.in. do Utrechtu (ok. 40 km), Hagi (ok. 45 km) czy Rotterdamu (ok. 55 km).

Popularne linie lotnicze latające do Amsterdamu

W wyszukiwarce tanich biletów lotniczych do Amsterdamu znajdziemy wiele ofert linii lotniczych. Czołowe linie niskobudżetowe nie obsługują bezpośrednich lotów do Amsterdamu z Polski, ale LOT, Transavia i KLM utrzymują regularne połączenia w korzystnych cenach. Tanie bilety lotnicze do Amsterdamu z przesiadką oferują też m.in. Lufthansa, Ryanair czy SWISS.

Bezpośrednie loty do Amsterdam Schiphol oferują linie lotnicze:

 • Delta
 • KLM
 • KLM Cityhooper
 • Virgin Atlantic
 • Air France
 • LOT
 • Air Europa
 • United

Bezpośrednie loty do Amsterdamu oferuje pięć polskich lotnisk zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Gdańsku. Połączenia bez przesiadek do stolicy Holandii obsługiwane są przez warszawski port lotniczy im. Chopina (WAW), Kraków-Balice (KRK), Katowice-Pyrzowice (KTW) i Gdańsk-Rębiechowo (GDN).

Ile kosztują bilety lotnicze do Amsterdamu?

Bilety lotnicze z Polski do Amsterdamu jesienią i zimą, czyli w najtańszych okresach roku, kosztują od około 100 do nawet 700 zł. Jeżeli wybierze się termin wylotu w sezonie wakacyjnym, trzeba liczyć się z co najmniej dwukrotnie wyższą ceną. Najmniej zapłaci się za podróż bez przesiadek linią lotniczą Transavia, ta jednak kursuje wyłącznie między Katowicami a Amsterdamem.
Chcąc kupić tanie bilety lotnicze do Amsterdamu, warto zarezerwować połączenia lotnicze z dwu- lub nawet trzymiesięcznym wyprzedzeniem, kiedy w systemie sprzedaży linii lotniczych pojawiają się loty w okazyjnych cenach.

Tanie loty do Amsterdamu – co warto zjeść w Holandii

Od mini naleśników po krokiety z automatu, Amsterdam oferuje głodnemu podróżnikowi mnóstwo wyjątkowych doznań kulinarnych. Nie idź do domu bez spróbowania przynajmniej jednego z tych tradycyjnych holenderskich potraw.

 • Bitterballen – w Amsterdamie chrupiące klopsiki zwane Bitterballen to przekąska w barach w całym mieście. Ponieważ większość podróżnych odwiedza przynajmniej jeden bar w Amsterdamie, jedzenie Bitterballen jest prawie nieuniknione podczas wizyty w DAM. Ale możesz się zastanawiać, czym są Bitterballen?
  Przepis na Bitterballen jest dość prosty i można go wykonać w kilku krokach. Najpierw holenderscy kucharze powoli gotują mięso i przechowują powstały gulasz w lodówce, aż się zestali. Następnie formują mieszankę mięsną w małe kulki, panierują je i smażą na chrupiącą perfekcję.
 • Pannenkoeken - w przeciwieństwie do swoich puszystych amerykańskich kuzynów, holenderskie naleśniki zwane Pannekoeken są płaskie, pikantne i wypełniają talerz. Miejscowi jedzą Pannekoeken o każdej porze dnia, często posypując bazę skrobiową wędliną lub wędzonym łososiem. Jednak niektórzy Amsterdamczycy wolą dodawać owoce lub czekoladę, aby stworzyć słodki naleśnik deserowy.
 • Broodje Haring (kanapka śledziowa) - jeśli Bitterballen jest najpopularniejszym jedzeniem barowym w Amsterdamie, to kanapki z marynowanym śledziem wygrywają nagrodę, jeśli chodzi o jedzenie uliczne. Miejscowi zatrzymują się przy straganach rybnych zwanych haringhandel, aby zamówić kanapki ze śledziem zwane broodjes haring przez cały rok, ale zwłaszcza latem, kiedy jest sezon śledziowy.
 • Stroopwafels przenoszą koncepcję ciastek na wyższy poziom, wypełniając dwa cienkie wafle słodkim Stroopem, tym samym syropem przypominającym karmel, który pasuje do Pannekoeken. Pierwotnie wynalezione w Goudzie, ale udoskonalone w Amsterdamie, Stroopwafels najlepiej jeść na gorąco z patelni.
 • Stamppot - zmiksowana mieszanka warzyw, ziemniaków i masła. Holenderscy kucharze tradycyjnie dodają jarmuż lub szwajcarską boćwinę, ale bardziej współczesne wersje zawierają inne warzywa, takie jak estragon.
 • Rijsttafel to prawdziwa uczta ryżowa, która obejmuje całą gamę kuchni indonezyjskiej. Posiłek Rijsttafel obejmuje kolorową paradę małych talerzy, które najpierw wypełniają stół, a później brzuch. W rzeczywistości holenderskie słowo Rijsttafel tłumaczy się jako „stół ryżowy”. Spodziewaj się, że smaki uderzą we wszystkie nuty, od słodkich po pikantne, podczas uczty wypełnionej mięsem, rybami lub warzywami.
 • Jenever - Amsterdamczycy piją Genevera od XVI wieku. Pierwotnie przepisywany do celów leczniczych, Genever jest obecnie popularnym alkoholem o smaku jałowcowym podobnym do ginu. Miejscowi piją Genevera w barach, a także w gorzelniach.

Tanie bilety lotnicze do Amsterdamu – ile kosztuje nocleg w Amsterdamie?

Jeśli szukasz taniego hotelu w Amsterdamie, rozważ podróż poza sezonem. Styczeń i listopad to miesiące, w których o wiele łatwiej znaleźć tam tańsze noclegi. Ceny pokoju dwuosobowego w Amsterdamie zaczynają się już od 80 zł. Średnia cena takiego pokoju wynosi ok. 300 zł. Jeśli szukasz cenowo przystępniejszych opcji noclegu, poszukaj ich też na takich portalach, jak Airbnb.

noclegi w Amsterdamie

City break w Amsterdamie – ciekawostki o Amsterdamie

 • Domy są wąskie nie bez powodu - malownicze domy, które stoją wzdłuż kanałów w obszarach takich jak Jordaan w Amsterdamie, słyną ze swoich smukłych profili. W rzeczywistości najwęższy ze wszystkich ma fasadę o szerokości zaledwie jednego metra! Istnieje dobre wytłumaczenie tego dziwnego zjawiska. W XVII wieku miejscowi byli opodatkowani od szerokości ich posiadłości, dzięki czemu wąski dom był świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy.
 • Amsterdam to gejowska stolica Europy - Holandia była pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował małżeństwa osób tej samej płci w 2001 roku. Amsterdam jest bardzo popularnym miejscem turystycznym dla społeczności LGBTQ, coroczna Amsterdam Gay Pride przyciąga co roku ogromne tłumy.
 • Amsterdam ma więcej kanałów niż Wenecja i więcej mostów niż Paryż - dzięki ponad 165 kanałom można przepłynąć 100 kilometrów po wodzie w granicach miasta, najpopularniejsze kanały to Herengracht, Prinsengracht i Keizersgracht. W Amsterdamie jest 1281 mostów, najsłynniejszym mostem jest Magere Brug lub Skinny Bridge.
 • Heineken to marka piwa z Amsterdamu - Heineken został założony w Amsterdamie w 1864 roku, co roku warzy prawie 200 milionów hektolitrów piwa.
 • Amsterdam ma najwięcej muzeów na metr kwadratowy Stolica Holandii ma najwyższą koncentrację muzeów na metr kwadratowy ze wszystkich miast na świecie. Muzea Van Gogha, Rijksmuseum i Stedelijk są jednymi z najsłynniejszych, jakie można odwiedzić w mieście.
 • Coffee Shopy w Amsterdamie - Holandia jest znana z tego, że sprzedaż marihuany w bardzo niewielkich ilościach (do 5g klientom od 18 lat) i palenie jej jest dozwolone w specjalnie do tego przeznaczonych sklepach nazywanych coffee shops.

Powrót

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: ckjw

Pozycjonowanie lokalne