HOME / Porady / Majówka 2021 w Szwajcarii - zwiedź Zurych!
Majówka 2021 w Szwajcarii - zwiedź Zurych!

Majówka 2021 w Szwajcarii - zwiedź Zurych!

Majówka 2021 w Szwajcarii - zwiedź Zurych z tanim biletem lotniczym!

Odpocznij w długi weekend w Szwajcarii - zarezerwuj tani lot do Zurychu na majówkę od 1 do 4 maja za 326 zł z liniami lotniczymi LOT! 

tani lot do Zurychu

O Szwajcarii słów kilka

Szwajcaria to względnie nieduży, 8,5-milionowy alpejski kraj, zlokalizowany pomiędzy Niemcami, Francją, Włochami, Austrią i Liechtensteinem. Szwajcaria jest konfederacją państw, a w jej skład wchodzą kantony o bardzo dużej autonomii. Kraj ten jest finansowym centrum nie tylko Europy, ale także świata. Działa tu ponad 630 banków, z których 5 należy do największych na świecie. Stąd też wywodzą się znane firmy ubezpieczeniowe.
Szwajcaria nie jest częścią Unii Europejskiej...ponieważ nie chce. Mieszkańcy tego kraju w referendum odrzucili samą koncepcję - Szwajcarzy są nie tylko bogaci, ale też w wielu dziedzinach samowystarczalni. Szwajcaria formalnie nie posiada stolicy, jednak jej funkcję pełni Berno, będące siedzibą rządu. Natomiast głównym miastem jest Zurych, największa aglomeracja i centrum finansowe kraju. To tu znajdują się siedziby wielu banków, korporacji i giełda.

majówka w Szwajcarii

Kiedy zarezerwować lot do Zurychu?

Najpopularniejsze miesiące na podróż do Zurychu to okres od czerwca do sierpnia. Od grudnia do lutego to niski sezon podróżniczy, który przynosi obniżone ceny pokoi i przelotów. Od września do października to również świetny czas na wizytę w Zurychu, w tym sezonie odbywa się Festiwal Filmowy w Zurychu i Art International Zurich. Przyciągając turystów z prawie wszystkich części świata, Zurych wita sporą liczbę turystów prawie przez cały rok. Pamiętaj, aby zarezerwować co najmniej trzy tygodnie wcześniej i zwiększyć swoje szanse na tanie loty do Zurychu.

Pogoda w Szwajcarii

pogoda w Szwajcarii

Co zobaczyć w Zurychu?

 • Wieża kościoła Grossmunster – punkt widokowy, który warto zobaczyć w Zurychu. Grossmunster to kościół z dwiema charakterystycznymi wieżami, które mieszkańcy, ze względu na wygląd, nazywają solniczką i pieprzniczką. Rozpościera się stamtąd przepiękna panorama na starą części Zurychu. Doskonale widać stamtąd jezioro Zurychskie oraz kolorowe kamieniczki.
 • Skorzystać z jednego z 30 kąpielisk albo 20 basenów znajdujących się na świeżym powietrzu - trudno uwierzyć, ale pod względem ilości wodnych kąpielisk Zurych jest miastem numer 1 w Europie.
 • Odwiedzić urokliwą Starówkę biegnącą na korytem rzeki Limmat.
 • Spróbować czekoladowych pralin w Cafe Sprungli - manufaktura Sprungli działa nieprzerwanie od 1836 roku i słynie nie tylko z pralin, ale również z makaroników nazywanych Luxemburgerli.
 • Spędzić wieczór na Langstrasse - na słynnej Langstrasse znajdziemy setki barów, dyskotek, kawiarni i restauracji. Warto wspomnieć, że wiele miejskich kąpielisk i basenów po zmierzchu zamienia się w bary i kluby, więc rozrywki nie trzeba daleko szukać!
 • Wybrać się do chociaż jednego z pięćdziesięciu muzeów - Zurych może poszczycić się szeroką ofertą kulturalną - znajdziemy tutaj nie tylko niemal 50 muzeów, ale również blisko 100 galerii sztuki.
 • Popłynąć w rejs statkiem po jeziorze Zuryskim - podczas rejsu można zobaczyć wiele ciekawych miejsc m.in. malowniczą zatokę w miejscowości Rapperswil.
 • Plac Lindenhof w Zurychu – miejsce na pocztówkowe zdjęcia.

tanie loty Zurych

Tani nocleg w Zurychu

 • Dobry i tani hostel w Zurychu - hostele są często dobrym sposobem nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy na noclegu, ale też na jedzeniu. Są też bardzo dobre dla podróżujących samotnie. Najtańsze łóżka w hostelach w Zurychu kosztują €33-34 (czasami w tej cenie zawiera się śniadanie).
 • Couchsurfing - czyli niedługi, darmowy nocleg u osoby mieszkającej w innym mieście lub kraju. Można znaleźć wiele grup w Internecie, gdzie ludzie ogłaszają się i chętnie przyjmą nas, a nawet pokażą miasto.
 • Wynajęcie mieszkania na AirBnB - jest także dobrym pomysłem dla podróżującego z małym budżetem do Zurychu. Najtańszy pokój w centrum miasta kosztuje ok. €16, ceny oddzielnych mieszkań w dobrej lokalizacji zaczynają się od €30 za noc.


<< POWRÓT

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: bhbr

Pozycjonowanie lokalne