HOME / Porady / Sylwester 2020/21 w Sztokholmie!
Sylwester 2020/21 w Sztokholmie!

Sylwester 2020/21 w Sztokholmie!

Sylwester i Nowy Rok 2021 w Sztokholmie!

Każdy z nas marzy, aby noc sylwestrowa była wyjątkowa i niezapomniana. Czy może być coś lepszego, niż wspaniałe wspomnienia z podróży i świętowanie z najbliższym w pięknym, europejskim mieście? Tanie linie lotnicze WizzAir przygotowały ofertę taniego lotu do Sztokholmu z Warszawy!

Tani lot z Warszawy do Sztokholmu

Oferta sylwestrowa WizzAir dotyczy lotu z Warszawy - Lotnisko Chopina (WAW) do Sztokholmu - Skavsta (NYO). Wylot 31 grudnia 2020 i przylot 3 stycznia 2021. To połączenie lotnicze kosztuje jedyne 80zł!

połączenia lotnicze Sztokholm

Sztokholm - co trzeba zobaczyć w stolicy Szwecji?

Stolica Szwecji to największe i uznawane za najpiękniejsze miasto w tym kraju. Sztokholm położony jest częściowo na stałym lądzie nad jeziorem Mälaren, a częściowo na 14 wysepkach zatoki Saltsjön. Transport między wyspami zapewnia ponad 50 mostów orazkomunikacja publiczna. Malownicze położenie na szkierowym wybrzeżu i wszechobecne kanały są niezwykłą atrakcją, dzięki której miasto zwykło się nazywać „Wenecją Północy”.

Kiedy zarezerwujecie tani lot do Sztokholmu z Warszawy, warto wiedzieć, co można zobaczyć na miejscu:

  • Muzeum Waza - to wyjątkowe miejsce, bo możemy podziwiać tam pełnowymiarowy statek, który powstał i zatonął w 1628 roku. Znajduje się na wyspie Djurgården przy Galärvarvsvägen 14.
  • Gamla Stan to jedna ulubionych dzielnic Sztokholmu nie tylko wśród turystów, ale też mieszkańców. Urokliwe Stare Miasto pełne wąskich uliczek (najwęższa Marten Trotzigs grand ma zaledwie 90 cm!), uroczych domów, kolorowych sklepików i restauracji żyje niemal całą dobę.
  • Muzeum zespołu Abba - wielbiciele muzyki powinni koniecznie odwiedzić Muzeum Abby, które – jak sama nazwa wskazuje – poświęcone jest najbardziej znanemu szwedzkiemu zespołowi.
  • Spójrz na Sztokholm z góry - zapierający dech widok z królującej nad miastem wieży telewizyjnej Kaknästornet wznoszącej się na wysokość 155 metrów. Oglądana z tego miejsca panorama jest naprawdę wyjątkowa – widać nie tylko miasto, ale również cały Archipelag Sztokholmski.

tanie loty Wizzair Sztokholm

Kiedy najlepiej zarezerować bilet do Sztokholmu?

Najlepszym czasem na odwiedzenie Sztokholmu są miesiące wakacyjne - od czerwca do sierpnia. W tym okresie otwarte są praktycznie wszystkie atrakcje. Bez względu na datę wizyty musimy brać pod uwagę, że może padać. W sierpniu średnio niemal połowa dni może być deszczowa.

W maju i we wrześniu w Szwecji bywa chłodniej, kończy się też sezon wakacyjny i urlopowy - jednak może skusić to osoby, które nie lubią tłumów.

Jeśli lubimy śnieg warto kupić bilet lotniczy do Sztokholmu w styczniu lub lutym, kiedy jest najzimniej i często miasto pokryte jest śniegiem.

W grudniu na Starym Mieście, podobnie jak w innych dużych miastacg europejskich, odbywa się targ bożonarodzeniowy, dlatego miasto ma wówczas jeszcze większy urok i świąteczny czar. Dlaczego by więc nie spędzić nocy sylwestrowej w Sztokholmie?

Nocleg w Sztokholmie na 3 noce można zarezerować w tym czasie np. w hotelu 3-gwiazdkowym już za 351zł w pokoju dwuosobowym.

nocleg w Sztokholmie


<< POWRÓT

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: uucj

Pozycjonowanie lokalne