HOME / Porady / Lot na Cypr za 157zł - czerwiec 2021
Lot na Cypr za 157zł - czerwiec 2021

Lot na Cypr za 157zł - czerwiec 2021

Wakacje na Cyprze - tani urlop na rajskiej wyspie!

Lazurowa woda i piaszczyste plaże otoczone malowniczymi wzgórzami - taka magiczna kompozycja czeka na nas na Cyprze! Od dziesięciu lat cypryjskie plaże noszą miano najczystszych w Europie. 64 lokalne wybrzeża otrzymały certyfikat Błękitnej Flagi w 2016 roku.

W tanich liniach lotniczych Ryanair czeka na nas wyjątkowa oferta taniego lotu na Cypr - w terminie 10-17 czerwca polecimy na Cypr za jedyne 157zł w obie strony! Połowa czerwca to idealny czas na tygodniowy relaks na słonecznym Cyprze!

Tani lot z Warszawy do Pafos trwa 3 godziny 15 minut. Cały Pafos jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, więc warto zatrzymać się tam na dłużej!

tani lot Cypr

Tani lot na Cypr - dlaczego warto odwiedzić tę wyspę?

Cypr to trzecia co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym i miejsce przesiąknięte naturalnym pięknem i mitologią. To miejsce narodzin Afrodyty i dom dla neolitycznych mieszkań i grobowców z epoki brązu. Każdego roku wita około trzech milionów turystów z otwartymi ramionami i wprowadza ich w przyjazny cypryjski styl życia, dzięki czemu Cypr jest 40. najpopularniejszym miejscem turystycznym na świecie.

Cypr jest relatywnie niewielką wyspą o rozległej historii. To właśnie tutaj według starożytnego mitu pojawiła się Afrodyta. Do dziś Cypr jest za sprawą tej legendy nazywany Wyspą Miłości, a zakochani z różnych zakątków świata zjeżdżają na jej plaże. Ponadto, na końcu licznych sklepów z pamiątkami w Pafos znajduje się stanowisko archeologiczne z IV wieku przed naszą erą.

Kilka faktów o Cyprze, które warto znać

1. Cypr jest domem dla najstarszego produkowanego wina na świecie. Commandaria to słodkie wino deserowe, którego początki można prześledzić już w 2000 roku p.n.e.

2. Cypr cieszy się około 320 słonecznymi dniami w roku Śródziemnomorska wyspa słynie z subtropikalnego klimatu, co czyni ją jednym z najlepszych miejsc wakacyjnych do uzupełniania witaminy D.

3. Cypr był niegdyś prezentem od rzymskiego generała Marka Antoniusza dla królowej Egiptu Kleopatry.

4. Wyspa kotów Podobno na Cyprze jest więcej kotów niż ludzi.

5. Dom jednego z najpopularniejszych miejsc nurkowych na świecie - Zenobia to jeden z dziesięciu najważniejszych wraków statków na świecie.

Pafos Cypr

wakacje Cypr

COVID - informacje dla turystów lecących na Cypr

Cypr ponownie otworzył granice dla turystów z Polski. Przed wylotem na należy przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed rozpoczęciem podróży, a po przylocie należy poddać się (na własny koszt) kolejnemu testowi PCR na lotnisku. Do 3 maja 2021 roku po powrocie z zagranicy obowiązuje 10-dniowa kwarantanna. Zwalnia z niej wykonanie testu RT-PCR lub antygenowego po powrocie do Polski. Kwarantanna nie dotyczy ozdrowieńców i osób zaszczepionych.


<< POWRÓT

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: togd

Pozycjonowanie lokalne