HOME / Porady / Super okazja - lot do Oslo za 8zł w obie strony!
Super okazja - lot do Oslo za 8zł w obie strony!

Super okazja - lot do Oslo za 8zł w obie strony!

Tani lot Gdańsk-Oslo w październiku 2021 - 4zł w jedną stronę!

Taka okazja często się nie zdarza! Tanie linie lotnicze WizzAir przygotowały wyjątkową promocję na loty do Norwegii. W październiku 2021 możemy upolować tani lot nawet za 4zł w jedną stronę! Do wyboru jest wiele terminów w atrakcyjnych cenach (na dzień 24.09.21).

tanie loty Oslo

Przykładowo, można zarezerwować tani lot Gdańsk - Oslo w terminie 1-11 października 2021 za jedyne 8zł! Czy może być lepsza okazja, żeby zobaczyć zachwycającą Norwegię?

Norwegia - skandynawska idylla

Marzysz, by pewnego dnia odwiedzić Norwegię? Być może już zarezerwowałeś lot w wyszukiwarce biletów i zacząłeś planować podróż. Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś, oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed wizytą w Norwegii:

1. Norwegia to kraj skandynawski

Skandynawia składa się z Norwegii, Szwecji i Danii; 3 kraje nordyckie zlokalizowane w Europie. Norwegia jest krajem skandynawskim zamieszkanym przez około 5,2 miliona ludzi i wielokrotnie była uznawana za jedno z najlepszych miejsc do życia i/lub odwiedzenia.

2. Walutą norweską jest NOK (korona norweska)

Walutą, której używa się w Norwegii, jest korona norweska. Tak więc, jeśli podróżujesz tylko z euro, nie zajedziesz daleko.

Należy wspomnieć, że Norwegia używa coraz mniej gotówki. Z kartą kredytową możesz prawie wszystko - nic się więc nie stanie, jeśli zapomnisz zabrać ze sobą gotówkę.

3.Norwegia to bezpieczny kraj do odwiedzenia

Norwegia jest znana jako jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie. Wskaźniki przestępczości są niezwykle niskie, nawet w dużych miastach, takich jak Oslo, Bergen, Trondheim i Stavanger.

Jak w przypadku wszystkich innych obszarów miejskich, należy podjąć pewne środki ostrożności, ale nie ma się czego bać. Nawet samotne chodzenie w nocy jest stosunkowo bezpieczne, a szanse na to, że staniesz się ofiarą przestępstwa, są niewielkie. Warto więc zarezerwować tani lot do Norwegii dla całej rodziny!

4.Norwegia ma najlepszego łososia

To prawda, Norwegia ma najlepszego łososia. W rzeczywistości to Norwegowie wprowadzili Japończyków do sushi z łososiem w latach 80-tych. Tak dobry jest ich łosoś, choć z pewnością nie tani. Upewnij się, że skosztujesz choć jeden posiłek z łososia w Norwegii, nawet jeśli podróżujesz z ograniczonym budżetem.

5. Różnica między południową Norwegią a Norwegią Północną jest ogromna

Z uwagi na to, że Norwegia jest tak długim krajem, nie trzeba dodawać, że różnice są dość znaczne. W południowej Norwegii znajdziemy piękne wybrzeża i ciepłą pogodę, na wschodzie znajdują się duże obszary leśne i stolica, na zachodzie fiordy i góry, a na północy arktyczne krajobrazy. Możesz również zauważyć, że dialekty używane w całej Norwegii są zupełnie inne i jeśli dopiero uczysz się mówić po norwesku, może to być nieco mylące.


<< POWRÓT

Zadaj pytanieImię i nazwisko:

Telefon:
E-mail:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Agencję Blumo, będącego Administratorem danych, w celu odpowiedzi. Masz prawo usunąć te dane prosząc o to Administratora.
wpisz: ibeg

Pozycjonowanie lokalne